bugün

anlamını tam olarak kavrayamasam da, inanmayan birisi için "allah belamı versin ki bak" anlamında bir kullanım sanırsam bu söz. bunu taksimde bir barda duymuştum. iki genç artık nerden başladıysa konu müziğe gelmiş sanırım. birisi diğerine senin dinlediğin şarkılara sokayım gibi birşey diyince ardından bu değişik enstantaneyi duyduk. nedir bu metalci olduğunu vurgulama hissi? ya da nedir bu sözde metalcilik, ya da özentilik? ayrıyaten metalci lafı değişik bir kavram, hem söz konusu kişilerde metalci değil dinleyicidir. metalci diyince aklıma yoldaki eskiciler geliyor. satılan şeyin kilosuna 1 ytl alan asıl kişilikli insanlar. dinlediği müziğin etkisi altında kalmış, "sen bilmem nesin adamım yeeaahh", "rock dinlemezsen defol git" gibi laflar eden beyinsizleri taksim'de bol bol görüyoruz. bir de bunların dişi olanları var. gothic hatun dedikleri. beyinsizliğin en önde gideni işte o hatundur. hepsi mi? değil tabi ki, ama şöyle bir durum var. geç saatte yurduma dönmek için taksim otobüs duraklarının oraya doğru yürüyorum, tam metro çıkışının orada siyahlar içinde ama gotikliği aşırı derecede üstüne yansıtmış bir hatun geldi. başta hafif irkildim bu nerden cıktı diye. güzelim kız kendini ne hale getirmiş diye güldüm. sigara istedi, verdim. adımı sordu, azıcık muhabbet sonrasında son otobüsü kaçırdığımın farkına vardım ve "bir yerlerde birşeyler içelim" dedim. neyse sabaha kadar muhabbet etme fırsatı buldum, hesap götüme girse de muhabbet hiç birşeye değişilmez bir hale gelmişti. konuya dönersek, bu kızla konuşmamdan bayağı birşeyler öğrendim. kız lisede aile baskısında olduğunu, sırf başka şehire giderek ailesinden kurtulmak için öss tercihi olarak istanbul'u yazdığını söyledi. sanırsam ki aile baskısı zayıflayınca kendisini bu halde, gothic halde buldu. aile baskısının fazlasının ve azının, hatta baskının o an yanlış olduğunu düşündüm. sadece çocukla aile gibi, bir arkadaş gibi olmak mühimmiş.
metalci olduğuna inanmayan arkadaşlarını ikna etmek için kurulan, garip metalci genç cümlesi.
bunun birde çıkışı var .offf
(bkz: yeni başlayanlar için heavy metal)
(bkz: cakma rocker)
opethin girecek got arama sorunsalina cozum olabilecek bir yemin alternatifi.
metalciyim ben pis kirli bir oluşumdur.
metal müziği anlamını kavrayana kadar giren çıkan sebebi ile yalama bir g.tveren omlaya mahkum bir kişi deyişi.
'cadillac götüme girsinki benim arabam var' yada daha yakın bir deyimle;'müslüm baba götüme girsinki ben arabesk dinliyorum' demek gibi bişey olan kelimeler topluluğu. metalin en muhteşem grubunu referans alarak metalciliğini kanıtlamaya çalışan bir kişinin söyleyebileceği söz. bunu diyicek adam hakkattende metalcidir. hatta metalcinin babasıdır. opeth götüne girsinki metalcidir.
güncel Önemli Başlıklar