bugün

kendi abonesi düşünmeyip, sadece diğer operatörlere avantajlı tarifeler sunan, abonesini diğer operatörlere kaptıran firmaların mantıksız hareketleri.

tarifenizi değiştireceksiniz ve kullandığınız operatörün internet sayfasına şöyle bir bakayım, hangi tarifeler çıkmış, hangileri uygun diyeceksiniz ve bir tarifeyi seçip bana göre uygun tarifeyi buldum diyerek sevineceksiniz. detaylar bölümüne geçince acı gerçeklerle tanışacaksınız. numara taşımaya 40 lira olan tarife mevcut abonelere 50 lira, mevcut abonelere sadece şebeke içi dakika, diğer operatörlerden gelişlere her yöne dakika. kaç senedir bu operatördeyim bana bir tane avantaj yok mu diye bakacaksınız ve tam bir hayal kırıklığı. eninde sonunda diğer operatörlerin sayfalarına girip kendinize uygun tarifeyi seçip operatör değiştirmekten başka şansınız kalmayacak.

buradaki mantık şu: sen kendi abonene avantaj sunmayarak o abonenin diğer operatörlerde uygun fiyata uygun tarifeler arayışlarına girmesine neden oluyor ve o aboneni diğer operatörlre kaptırıyorsun.