1. 1.
  polis filminin yönetmeni; senaryo yazarı, şair.
  11 -1 ... nuh tufan
 2. 2.
  (bkz: ah muhsin ünlü)
  7 ... ephitaf
 3. 3.
  ikinci sinema filmi çocuk ile yeniden sinemaya dönen yönetmen.
  3 ... akustikcinayet
 4. 4.
  bankası adlı filmi için kültür bakanlığından destek almış, bütün tuşlara aynı anda basıyormuş izlenimi veren ses ve görüntü kombinasyonlu klavye kullanımıyla bizi dumur eden * , polis filmiyle maalesef gişede batmış, eflatun film ortaklarından senarist, yönetmen insan.
  2 ... psychozen
 5. 5.
  bankası adlı filmini beklerken bir haftada yazıp 14 günde de çektiği yeni filmi güneşin oğlu fikret bey isimli filmiyle sürpriz yapan yönetmen. kadrosunda haluk bilginer, özgü namal, bülent emin yarar ve hümeyra gibi önemli isimler olduğunu ve de oldukça düşük bir bütçeyle çekildiğinin haberini aldık. kasımda 70 kopya ile vizyonda olacakmış.
  2 ... psychozen
 6. 6.
  Bildiğimiz deli bu adam, hiç bir filmine izlemiş olan biri bile görecektir ki bi yerde karşınıza çıkarsa bir daha bu delinin peşini bırakamıyorsunuz. Acaip işler yapıyor, bize baktığımız zaman çok garip geliyor ama bir kez sevildin mi bırakılamıyor bu adam.
  3 ... asprinick
 7. 7.
  yusuf miroğlunun biricik umur'u, deliyürek'in şarapçısı,dahisi... turgay atacan'ın diziye gelir gelmez miroğlu cephesinden ilk temizlediği adam.ayrıca dizinin tretman grubundan.
  5 ... uns abare uns duns des
 8. 8.
  1998 eylülünde şiir yazmayı bıraktığını yazan,
  benim de -aynen dediği gibi- yeniden şiir yazmasını tevekkülle beklediğim şair kişisidir.

  (gün gelirde bu entryi ah muhsin ünlü okursa diye düştüğüm not:
  türk edebiyatına yazık olmuyor mu ama yaa... ama keşke yine yazsan...)
  4 -1 ... olricc
 9. 9.
  "bak çok net bir şey söyleyeyim. ben hayatta hiçbir şeyi şiir kadar sevmedim hiç sevmedim, sevmem de. şiir kadar hiçbir şey beni heyecanlandırmadı. iyi bir şiiri bitirmek kadar olağanüstü bir durum olamaz. buna hiçbir şeyi değişmem, çok samimi söylüyorum, 15 tane iyi filmi değişmem bir şiirime tamam mı?" demiş.
  tamam ...

  (bkz: #4491419)
  3 ... olricc
 10. 10.
  (bkz: nerede kalmıştık)
  ... xargn