bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    TBMM'de, Lübnan'a Asker Gönderilmesini öngören tezkere için yaptığı konuşma esnasında diplomat kimliğini cesurca ortaya çıkaran, CHP genel başkan yardımcısı.
    5 -4 ... sulh
  2. 2.
    kopenhag ve bonn büyükelçiliği görevlerinde de bulunmuş, dışişleri konusunda Türkiye'nin yetiştirdiği en deneyimli diplomatlardan biri...
    2 -4 ... fibonacci
  3. 3.
    büyükelçilikte bulunmuş bir adamın, siyasi üslubunu bu kadar alçatacak kuyruk acısı neydi diye düşündüğüm hede.
    3 -14 ... dejavu38
  4. 4.
    Zamanında Kıbrıs görüşmeleri ve Kofi Annan planı hakkındaki görüşleriyle kalplerde yer alası kişilik. Meclisde yaptığı Kıbrıs konulu konuşmada iktidar Partisini ince mizah anlayışı ile zor durumda bırakan başarılı siyaset adamı. 1 mart tezkeresi ve Lübnan tezkeresi konusundaki düşünceleri ve tavırları ile her zaman bizi yöneten adam olarak hayal edilendir.
    1 -2 ... massattack
  5. 5.
    son kitabı "ulusal çıkarlar" okunasıdır.
    2 -1 ... firtina
  6. 6.
    cumhuriyet halk partisi nin istanbul millet vekilidir. asıl adı onur başaran öymendir. diplomasideki, dış işlerdeki deneyimi konuşmalarından da anlaşılır.
    1 -2 ... hyperion
  7. 7.
    chp nin genel başkanı olması durumunda %10 luk bir getiri sağlayacağına eminim. hayatımda gördüğüm en aklı başında ne dediğini bilen siyasetcidir. deniz baykal ın artık görevi bırakması gerektiğinin kanıtı.
    4 -2 ... hebeley
  8. 8.
    insana huzur veren bir ses tonu ve ifade tarzı vardır,hiç değilse bana öyle geliyor.
    2 -1 ... argiris
  9. 9.
    öğretmen bir anne babanın oğlu olan, chp genel başkan yardımcısı. ayrıca altan öymen'in amcasının oğludur. ingilizce, fransızca, almanca ve ispanyolca olmak üzere dört yabancı dil bilmektedir.
    -1 ... fowler
  10. 10.
    toplumun her kesiminin özellikle de öğrencilerin dikkatle takip etmesi gereken;kitapları olsun,meclis konuşmaları olsun,tv programları olsun söylediği her kelimede devletin menfaatlerini ilk sırada önemsediğini belli eden,kendime örnek aldığım en tecrübeli siyasilerimizden biridir.
    henüz ulusal çıkarlar ve silahsız savaş kitaplarını okuyabildim ve konuşmalarını kaçırmamaya çalışıyorum ama herhalde şu zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyi,vakarlı bir ulusal duruşu sergileyen bir adamdır.
    3 -1 ... butters