bugün

sözlük içerisinde online olan yazarların hal ve tavırlarındaki değişiklikleri kapsayan ve buna hitaben uydurulmuş olaylar bütünüdür. şöyleki;

olaylar 07daydreamer in sözlüğün hacklendiğini anlamasıyla başlar. bir yandan antalyanın sıcak havasında serinlemek isterken bir yandan da olanları anlamak için bisesque e mesaj atar. fakat bu yazar kendisinden bir haberdir. facebook çılgınlığına kendini kaptırmış ilk okul aşkının peşine düşmüştür. aynı anda facebookta adiinsan ile karşılaşıp olanlara ordan haberdar olmuştur. adini unutan adam bu sırada yazdığı entrynin hangi başlığa nasıl yönlendirildiğini düşünmekle uğraşmaktadır. henüz anlayamamıştırki entryler puff olup uçuyor. aklim nerde demeden "entrylerim nerde ulan" diyen yazar şok içinde kalmış ana avlat küfrü basmıştır. amoresperros un kulakları çınlasın ki sanki küfürler odasındın kapısından geliyor gibidir, evet evet ev arkadaşı yan odadan silinen entrylerine feryat yanmakta bir yandan yaratıcı küfürlerini etmektedir. android sözlüğe girişi yapmış ama henüz bakmamıştır. ocakta unutulan yemek vardır. yok bee ne yemeği o kız arkadaşı ile içerde güzel dakikalar geçiriyor olsa gerek. arcadian bilgisayarı açık bırakmış ve işten eve dönmektedir. sözlükten bi haberdir kendisi. mesai de bitmiştir onun için fakat eve dönünce silinen entrylerini görmesi hafta sonuna çok kötü bir giriş yaptığını gösterir. asmin yalancı adminlik yapmaktadır. nickinin admine benzerliği ile bu kriz sırasında entryleri ile hekesi sakinleştirmeye çalışır. oysa yalan tam tersine gaza getirmektedir ve audiophile de bu gaza fena gelmiştir. balmsd gülmekten olaylara müdahale edememekte kendi göbeğini kontrol altına almakla uğraşmaktadır. hafif meşref bir şekilde baygın durumda hayranlıkla ve yıkıla yıkıla bilgisayar başında delirmesine az kalmış iken banaesmeyianlat şiddetli bir şekilde esip geçmiştir aradan. onca hack başlığı arasında futbol muhabbetini eksik etmemiş bizlere yunanistanın acı mağlubiyetinin biletini fatih terime çıkarılacağını anlatmaktadır. bandito ile bashar ortalığa sıçmıştır gemiyi batırmıştır ve burdan kalan malı kurtarmak batan geminin malina düşmüştür. bekay için geminin batışı titanic ile rakip haldedir. belgarath yazar olalı ortalığın böyle kargaşada olduğunu görmemiştir. hatta ortaya benandroidmiyim diyen kişiler çıkmıştır. allaha şükürler olsun kibeyaz etli prensimiz vardır yalnız bu prens bile bu hikayenin sonunun nereye gideceğini bilememekte. bi nick bulamadim kendime diyen birisi için bırakın hikayenin devamını getirmek o entryleri nasıl yazıyor hayretler verici. bilgehan bize bir babalık yapsa da şu karanlık hack olayından bizleri kurtarsa. baba büyüksün bak. bizbilmiyorennn ne dediğini bilmemekte. biz bilmiyorsak zall bilmiyorsa kimbiliyorenn. bluevelve sukunetini korumakta aynı zamanda eli klavyede hazır beklemekte. birisi "ben yaptım lan" dese de bende kondursam küfürleri diye 4 gözü de açık bakmakta. bos akbil sesi hiç kulağa bukadar dolu gelemez. sözlükte gün itibarı ile entry kalmadı ama bir ses çıkmadı. oysa bu boş akbilden ses çıkıyor da haber veriyor. bresson tamamen atmasyonolacak ama henüz yeni gelmiş yazardır. "tühh ulan ayağımı attım bok ettim herşeyi" demesi mümkün. burada seviyorum seni karambol esnasında sevgilisini aramakta. söz konusu entryler ile sevgilisinin de silindiği şüphesine kapılmış ağlamaklı gözlerle arayış içindedir. cadıı her şeyin sorumlusu da olabilir olmayadabilir. adı üstünde vardır bir cadılığı diyip cernonil patlamasını bu yazar üzerinde yapmaya karar vermiştir. herkes farklı telden çalarken chocolate cookie ise cool takılmaktadır. christian troy nerden bulaştım bu çamura demekle en akıllıca düşünenlerden birisidir. clint eastwood, ColdMa3L hiçbirşeyin farkında değildir bununla birlikte dalga ve golgenin alay konusu olmuşlardır. dalgali kur verdiği bkzler ile kimi zaman kah ağlatıp kimi zaman kah güldürmeye devam ederki dalgası da burdan gelmektedir. dekadans herşeyi bir kenara koymuş DeLi BLuE ile tavla atmaktadır. dersini almis da ediyor ezber ise silinen entrylerden bi hayli dersini almış şimdi önceki entrylerine ezbere başlamış. dis kapinin mandali eli pek bir maşalı arkadaştır, dogancan ile hemen kek yapmaya hazırlanmışlar ve sözlüğü takip edip bir yandan da tıkınmaktadırlar. don michael corleone baba filminden buralara ne ara gelmiş kimse bilmiyor. (arkadaş yalnış gelmiş sanırız.) double cross dersten henüz yeni çıkmış ve cross product görmüştür. staticten iyi anlar kendisi. dragonhead40 kod adı olup ebu meymun el rusd göbek adı olup, ecayip heyvanlara benziyirsen gerçek adı ile sözlükte boy göstermekte. bunca nick ile herkes aceyip heyvenlere binzer bencede. ee caylar kimden rahatlığı ile göze batmakta efe misin yazarının şu sözleri ile tırsmaktadır "efemisin lan sen". endless yolun sonuna getirmiştir artık. gına gelen ve artık sabır taşını yontan yazarlar arasındadır. enemyof düşman kesilmiştir bu hackera. enzeru da çokta şeyimde demekte. ernest everhard yabancı nicki ile şüpheleri üzerine çekmektedir. fata morgana da kim demeyin bizde ilk defa görüyoruz kendisini sözlükte aha kesin bu yapmıştı ozaman... buna destek çıkanlardan birisi de fibobacciyim olmuştur ki da vinci code hastası kişiliktir kendisi. finally free günlüğüne olan biteni yazmaktadır. ee kolay değil bu zamanda günlük tutmak artık sanal ortamıda hayatına katması lazım kişinin. gazoz_kapagi sözlükte hack olayının zall ın yaptığı bir oyuna vermektedir oltaya gelen yazarlar ve yazdıkları entryler ile atılma gözüyle bakılan yazarlar ise şöyledir;

glbst: zall şimdi sıçtı
glgzli: güzü sevdik dikeni battı, ulu sözlüğü sevdik götümüze battı
gwynnie: ohh be formatın a.q. nasıl olsa silinecek değil mi?
hasanalmazbasanalir: sözlük gitti hadi bende kaçar.. *
hedwig: sözlüğün yazarıyım, hacklemenin ustasıyım. *
helyum: mikerim ulan emeğe saygı azcık.. *
hothead: ulu sözlük yusuf yusuf *
hunlu: zall senin ben... *
hypathia tüm bu yazılanları sadce okumakta, i walk alone yalnız başına dünden başlık getirmektedir de uğraşısı boşadır. hocam sen yaz gene siliyorlar. illetyus durumdan bilhakis illet olan kişidir sitemini infectus ve istanbul icin efkar vakti ile paylaşmaktadır. jadehin aklında çok farklı şeyler vardır hiç bulaşası yoktur bu tür şeylere. yazdığı son entryler ile başın saolsun dediğim kişidir. joe satriani ve karin mesajlar ile geyiğin dibine vurmuşlardır. korkuları mesajların da silinmesidir. yok artık okadar da tırsılmaz be hocam. kasgarli tost bir türlü anlam verememektedir. patlamasına az kalmış iken şu yazarlar ile mesajlaşmalarında hem skopmuş hemde patlamışlardır;

kflli: mikerim ya usta tüm entryler gitti..
kiyisiz: hocam o değil de ben 55 entry girmiştim yazık oldu bana
KoPuSh: olm ben koptum lan.. zaten bugunbir entry girdim o da duruyor emi..
korlerulkesindeaynasatanadam: ben körmüyüm yoksa benim entryler mi yok!!
krmyrdsn: ulan yeni yazar olmuştum 10 entryim vardı onlar da gitti, ulan zall niye açık verdin..
kugu golu canavari: zall'ı ofsayta düşürdüler yıhh yıhh
larker: her gün ben öküz gibi yazardım allahtan bugun kasmadım kendimi..
levoka: oehh
lovedjulia: ben bu hackera aşık oldum, iyi avladı herkesi..
luthien: kaşgarlı düzelene kadar entry girmiyorum ben sen bana ordan bir kaşarlı..
markasiz: göte geldi entrylerim, ben neyledim..

marionette kukla işine girmiş fakat istediği trajı yakalayamamıştır. bu yüzden biraz kalbi buruktur. orjinal oluşu ile dikkatleri üzerine çekip bir şekilde herkese kukla hakkında bilgiler aşılayıp sevdirmiştir. marla singer ise uzun süren yalnızlığını bir kukla alıp oynamak ve bu şekilde geçirmek istemiştir. hazır da entryler siliyorken entry girer çünkü bir zamanlar kendi entrylerini silmekten canı çıkmıştır hazır sözlükte silme moduna geçmişken birşeyler karalar.

master of puppets çok kafa adamdır ki zalla hemen mesaj atar. mesaj ise şöyledir"zall yolun sonuna geldik gibi, bir göt görüyorum seninki sanırım". matrushkaa bebekleriyle oynar durumun düzelmesini bekler ki bu şekilde bekleyen birçok yazar vardır. düşünceleri ise şöyledir;

maymunlarcehennemi: şimdi entry girsem silinecek en iyisi bekliyeyim
mdk47: küfür basmanın tam sırası
menfikedi: hahh eğlence var gidip çay koymak lazım
metin oktay: piff en iyisi maç özetlerine bakayım..
metinmilli: hemen halamlara haber vermeliyim..
mevta: hanım koş sözlükte olay var
mikserde yuzen balik: hep zallın başının altında çıkıyor sanırım bunlar..
mintiminti: facebook a yazan olmuş mu acaba?
montajelemani: lan yazıyor millet aynı anda siliniyor ben ne okuyabiliyom ne yazabiliyorum.. şaştım yahu..
mrrepla: bu hackerı ben bulursam belki mod olurum hiçte fena olmaz..
Muhallebi: tatlı alayım da tatlı entryler gireyim..
murphy: tam benlik ceki çen ile iş başına düşme zamanı
ncldlbz: benim erkek ya da kız olmamdan daha büyük bir sorun bu..
nevi sahsina munhasir: hay şahsıma zıçayım ne vardı bugun okadar entry girecek..
nimue: boşuna okula gitmedim sözlükte oyalandım iyi mi..
nokta: bu sözlük burda biter mi acaba. son noktayı ben mi koysam..
oksijen: sözlüğe oksijen gerekli..
orit: lan mahmut * bi siktir git çay koy..
oyuna devam: oyun mu lan bu? noluyoz şişşş aloo
pablo escobar: bi sk anlamadım, anladıysam şerefsizim bak..
paradigma: sevgilim entryler gitti şurdan paradigma ilacımı verir misin?
paramparca: gitti güzelim entryler, paramparça tüm giriler..
Pinki Floyki: lan winamp açayım da keyfimizi bulalım bari..
piraye: puff isal mi ne oldum
Pncir: lan ben şu kızın msn ini alsam mı ki ne olur ne olmaz..
pokezat: lan henüz yazar oldum hevesimi alamadan miktiniz a.q.
pulera: off mazlum getirin bana off
purple: herşey ne kadar toz pembeymiş demekki
pyndemonium: yorum yapmıcam bu sefer..
rex ares: msnden bi geyik yapayım nedir uludağın hali..
Rick Blaine: (hattan düşmüş)
Rurouni Kenshin: olayları görememiş
sako: ulan şimdi saykoya bağlıcam haa
savaskaradag: ne lan bu savaş mı açtı birisi
SAYKO5: şerefsizim bende neden sayko nickini alamıyorum diyodum herif almış.
selenge: selena başladı mı acaba?
seybn: hıı tam yerinde gitti sözlük bende ders çalışayım bari..
Seytanin Fisildadiklari: şeytan diyor git zallın kapısına dayan..
shawnshank: bunun yarını da var dostum.. paylaşım için de saol..
sidemansmileman: yavaşş noluyoz..

sidewinder ne yaparsa yapsın bir türlü silinen entry olaylarına karşı yedekleme düşünmektedir ki bu arada sidikli kendi yedeklemesini kendi yapmakla uğraşmakta ve "lan ben bugun ne yazmıştım, neler silindi acaba" diye kendini yemektedir. yaptığı heyecandan altına işemiş ve ortalığı sidik götürmüştür. püff ne yaptın sen öyle.

silentcry da tam zamanında olaya yetişmiştir lakin bir duyuru ile işi kurtaramadı. sngl oy vermeye devam etmekte ama bilmiyor ki entry gidince oylarda uçuyor.. Soulmate ve spaltula başlıklara zall ile ilgili diyalog girip dalgalarını bulmuşlardır, srny de bunları okuyup gülmekten karnı ağrımıştır. statik smileyın yaptığı analiz steril mikrop için temiz bulunmuş ve artı oylanmaya hak görülmüştür. t bag prison break teki adam ise kendi rolüne yakışır şekilde takhisisin arkasından planlar çevirmekte ve bu kargaşa da sözlükte kuşlar gibi uçması için biletini ayarlamaktadır. aynı biletten Taymaskh ve tfcvbgda birbirleri için isteseler de yazdıkalrı şeylerden tez zamanda hawaiye uçuşları için vizeleri onaylanacaktır. the man who sold the world çok specific yaklaşmaktadır olaylara. yazarlardan birinin sözlüğü sattığı kanaatine varmıştır.

gel gelelim time offa. bir yandan şaşkınlıkla olayları izler iken bir yandan da entry girmemek için kendini tutmaktadır. lakin bu ekşi sözlükte ssg nin bir zamanlar oynadığı oyuna benzeyebilirmiydi? nihayetinde sözlük olarak bir klon isek bunun için neden olmayalım diye aklına en kötü ihtimalleri getirmiş ve yedekleme olmuştur diye dua etmiştir. ne duası yaw sadece dilemiştir. daha sonra ne yapsam da neşemizi bulsak diye uğraş vermektedir. aklına bu entyr gelir lakin yazması çoook uzun zamanını alsa da bu yola baş koyar. maksat eğlenmek ve biraz dülmektir. yazılanlar hiçbir şekilde gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı gibi münasip bir yerinden münasıp bir şekilde üretmiş ve kimileri için ağır kaçan ithaflarda bulundu ise de özrünü dilemiştir. dilediysen ben özür diliyorum. *
bazı yazarlar ise düşüncelerini sadece küçük şiirimsi mısralar ile belirtmiş olabilir. nasıl mı? aynen şöyle;

ultrActor: onca yazılar yazdım, bumuydu benim hakkım
untertaker: yazma öküz gibi baştan, sonra pişman olursun kaşınmadan
vierschanzentournee: ich daes gotengh bourg shutgart *
vixen: yaz yaz yaz bi kenara bunları, yedekleme olsun hatıraları
vodka bira: entrylere küstüm ver bir nefes, hayat boş iç efes

kimi bazı yazarlar ise düşüncelerini tek kelime ya da az kelime ile anlatmaya çalışmışlardır;

what if: ne!
white rabbit: zıçtık
witch: lannn
WoLF: ulan zall
wolfshade: göte geldim
xsentos: dur dur dur hoppp
yamuq: şemsiyeyi hissediyorum
yasasinakmayanrimel: rimelim akıyo sanırım..
yav napcan adimi: hacker adını söyle sen bana..
ynglan: hadi be lan!
yoga yapan mistiq kedi: yogaya başlamasam yapacağımı bilirdim..
zargana: off anam off
zebellah: hanım koş.. ya da sittir et geçti bile..
zebun: bi sigara yakayım ben..
zekzen: soğuk su getirin..
zeynep: kızdım bak şimdi..
zigor217: şimdi zigocam ama yaaa..
*
osiris: önce büyük bi alev topu gördüm. sonra ayı vücutlu insan kafalı aslan pençeli mutantlar etrafı sardı. delirmiş gibi saldırıyorlardı. iyi ki çift kat don giymişim tecavüzden zor kurtuldum.

trixx: ayol keşke ben de çift kat don giyseydim.
* *
oyuna devam: bir eli yağda, diğer eli balda idi. hack olayını farkedince ne büyük bir tarihi olaya tanıklık etmekte olduğunu hemen kavradı keskin zekasıyla. bal kasesinde bulunan elini çıkardı. ballı elinin işaret parmağını burnuna soktu, hap yaptı. ortaya çıkardığı eseri gururla izledi bir süre, sonra baş parmağının da yardımıyla duvara fırlattı. tarihe tanıklık etmeyi sürdürdü...
(bkz: zevkten dört köşe olmak)
(bkz: sözlüğün hacklenmesini macera olarak görmek)

(bkz: uludağ sözlük yazarları)
lazio sözlüğün hacklenmesi sırasında olmadığı için kendini yiyip bitirmekte bir yandan sırma saçlarını çekiştirirken bir yandan da haberleri cepten öğrenmektedir.
bunun için hack yaz 3535e gönder tüm hackler cebine gelsin özelliği haberlere ulaşmış fakat entry girememiştir. söz konusu operatör için ise binbir dua etmekte fakat giden kontörlerin hesabını yapmayı unutmaktadır.*

mahallenindelisi ise tüm mahalleliye haber salmış vaziyette. ramazan davulcusundan ödünç aldığı davul ile tüm ortalığı ayağa kaldırmış ve diğer sözlük yazalarına ilk ağızdan haberleri de vermiştir bu sayede.*

silah zoru ile gelen edit: gwynnie formatın içine falan etmemiştir. söz konusu yazar kişi ayda yılda bir entry girmenin dışında olayları okumaktan yazmaya vakit bulamamış bir okadar da okurken eğlenmiştir. hoş kendisi hacklenme olmadan önce de yazarlığın büyük kısmını okumaya vermiştir.

limon çiçeği kolonyası ise ramazan bayramından çıkmalarına rağmen gelen misafir akınını henüz püskürtememiş olcak ki gelen gidene kolanya tutmakta bir yandan sözlüğün hacklendiğini duyup bayılan yazarlara kolanya sürmektedir.

çağdaş ise bunu eğlenceye döken nadir yazarlardan. eline çekirdeğini cipsini ve birasını alıp bir güzel olan biteni izlemektedir. aklına bir anda "neden rakı almadım" sorsu gelir. sözlüğü hacklenmesi sonradan çok koymuş olucak ki efkar basmış hemen tekele koşmuştur.

sngl hack esnasında başka bir sözlükte haberleri an ve an aktarmaktadır. olayların başlangıç kısmını kaçırsa da yaptığı ilginç yorumlar ile hem düşündürmüş hemde güldürmüştür. kendisi çok kibar biri olup nasıl olur da bunları söyler diye herkes bir yandan da şaşırmaktadır.*

-şimdi adam entryleri siliyor ya başka şeyleri de silerse
-bugün bunu yapan yarın nahh yapar
revolter00: ota boka baslik acarak sozlugu kurtarmaya calisanlardan biri olmak icin acacak baslik dusunuyordu, fakat ne acilmamis ot, ne de yazilmamis bok bulabildi. yabanci sozluklerden uludag sozluk dedikodularini takip etmeye basladi. surekli dusen baslik sayisini izledi, izledi ve izledi.. sozluk offline olunca vicik vajinadan cikan yorgun penis* gibi bakakaldi.
"söz uçar, yazı kalır" sözünün ilk kez geçersiz olduğunu görüp paniğe kapılmalarıdır.
(bkz: öpücem)
ohrschmerzher basliga bir sey yazayim cabasindaydi. eksi sözlükte uludag sözlügün hacklendiginin hakinda neler yazmislar diye bakmaktaydi. modlara uyuz olmaktaydi adamlar hala formata uymuyor diye entry siliyordu.
klavye yavaşça yere bırakılır bu durumda.
(bkz: and the oscar goes to)