1. 1.
  evden dışarı adım atmayıp bilgisayar karşısında knight, metin2 gibisinden enteresan oyunlar oynayan yeni nesiledir bu söz.

  hepsi için geçerli midir, tabiki hayır fakat azımsanmayacak kadar çoklar çevremizde.

  karşı komşumuzun çocuğundan örnek vereyim;

  kendisi 14 yaşında, eskiden dışarıdan eve zor girerdi bu çocuk yazın. kışın oturur evinde ders çalışırdı, beyni çalışıyordu ve muhabbeti de güzeldi şaka maka.

  fakat geçen yaz knight online, metin2, istanbul kıyamet vakti gibisinden enteresan isimlere sahip, amacın tam olarak anlaşılmadığı ve sadece zaman kaybı olan oyunlar oynamaya başladı. dışarıdan eve zor giren çocuk dışarı çıkmaz oldu. günü evde geçiriyordu o sıcakta. asosyalliğin de dibine vurdu ayrıca.

  şimdi çocuğun konuşması bile mongollaştı lan. ciddi ciddi gerizekalı biri oldu çıktı karşımıza. muhabbet edilmez oldu kendisiyle. arada bize geliyor ve saçma sapan şeyler konuşuyor, bilgisayarı görünce oyunları anlatmaya başlıyor ve bir de incici olmuş başımıza hiç çekilmiyor artık.

  sonuç olarak bu tür online oyunlar yeni nesli salaklaştıran oyunlardır. uzak durunuz allah aşkına.

  edit: lan herif saklambaçı reddediyor şu oyun için. saklambaç lan! biz ne oynardık anasını satayım ne zevkti be!
  16 -4 ... neyazsamoncedensecilmisdiyor
 2. 2.
  teknoloji geliştikçe insanın tembelleştiğini hatta mallaştığını göstermekte olan durum.
  (bkz: apartman çocuğu)
  2 ... philosophical suicide
 3. 3.
  yeni nesile acımamın sebeplerinden bir yenisidir.
  lan biz ne güzel bugs bunnyler, yugiohlar, pokemonlar, slyvesterlar vs. görmüş nesilleriz.
  acıyorum şimdikilere.
  2 ... 1984
 4. 4.
  allah bir, metin 2 sloganlarıdır bunların.
  2 ... east for west
 5. 5.
  yahu 7/24 sloganıyla tanımlanır, bir bilgisayara ya da oyun konsoluna yapışıp asalak olarak hayatlarının yüksek kısmını sürdürürler. ilginç türlerdir ama hayat sokakta değerli canlılar...
  ... riziko
 6. 6.
  gün geçtikçe artan durumdur önlem alınmazssa yeni nesilin dini imanı online oyunlar olacaktır..
  2 -1 ... iskorpit
 7. 7.
  sonra da gelip başlık, entry ve bilimum yazı sıçan nesildir.
  1 ... need4sleep
 8. 8.
  cidden vakit kaybıdır, hele bir de bu oyunların farklı farklı hesapları vardır ki para tuzağıdır bunlar. araba ile hesabı takas eden var.
  ... asilgokturklu
 9. 9.
  oynadığım oyunda farkettiğim olaydır. Takıldığım oyunda ışık ve öfke denen iki grup var. iyiler ve kötüler olarakta söyleniyor oyun içinde. iyi tarafta yazma hakkı elde etmek için 15 level karakter kasmak gerekiyor. Neyse geçtim karşı tarafa pazar karakterini kasmak için teklif yapıyorum millete. işte 15 levele kasarsan beni şu kadar altın veririm level başı şu kadar ederiz diye anlaştık. Çocuk başladı kasmaya arada da muhabbet ediyoruz. Dedi ki ben 13 yaşındayım. Bende dedim 28'im işte niye oynuyorsun koca adam muhabbeti döndü ilkten. Sonra karşı tarafta olduğumu söyleyince konuşmayı kesti sadece kasıyor. Ama her levelde söylediğim altını veriyorum. Kasma işi bitince baktım pek birşeyi de yok elinde önceden taahhüt ettiğim miktarın 2 katını verdim. Aynen şöyle bir diyalog geçti:

  -abi niye bu kadar verdin ki?
  -olsun uğraştın okadar item filan fıstık alırsın
  -Ama abi sen iyisin.
  -Nasıl yani?
  -karşı taraftasın ama iyisin sen.
  -Yani?
  -Yani iyiler bu tarafta sen nasıl kötü taraftasın ki?

  Aga bu nasıl bir kafadır? 13 yaşında çocuğa artık ordaki denyolar ne anlatıyorsa bizi evde canlı insan yiyoruz filan zannediyorlar heralde. Hayır pvp olayındada bir kin bir nefret. Oyun onlar için oyunluktan çıkmış, artık gerçek dünyayı oraya kurup insanlara sadece karşı tarafta diye bir karakter biçmişler. Bu nasıl bir gerizekalılık arkadaş? Şimdi çocuğu da suçluyorum ama benim yaşımda hatta benden büyük tanıdıklarımda var karşıda, çoluk çocuğu ateşliyor bunlar şöyle böyle diye (artık o adamda ne kadar gerizekalı düşünün) ve 13 yaşında çocuk istemsiz bir kin besliyor. Lan böyle salaklık olabilir mi? iyiki yollarda top koşturmuşuz eve girmemişiz çocukken. Böyle olsak mal bir yapı olacaktı bizde de heralde.
  1 ... gercek tosun pasa
 10. 10.
  evet bende sanalda takılan biriyim metin2,klanlar, ikariam, futbol menejeri ve facede oynanan online oyunları oynuyorum. Bunlar da yetmezmiş gibi yeni oyun arayışlarında oluyorum ne edersin işte yeni nesil.
  ... dusunmem lazim