bugün

hey yavrum be. yürü be reyiz.
vestelin venüsü var diye devam eden eden rte söylemi.
bir düşündümde bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterirmiş.
(bkz: adam haklı)
not: samsung *
Arkadaş samsung güney kore malı. O da öbür taraf değil ki. Güney kore amerikanın dış karakolu gibi bişey. Xaomi dururken...

Edit: bu entry samsungumdan gönderildi. *
eee şimdi kırıyor muyuz iphone’ları? yakıyor muyuz macbook’ları?
En başta kendi alienkafalı, makyaj küpü, dar kotlu, jipli, Instagram bebeği türbanlı tayfa Iphone kullanıyor %52 reyizi seni...

Bak, ebleh nargileci oğlanları saymıyorum bile.

Tanım: Boş bakkalın boykot tarttığı açıklama.
Zaytung haber yapacak konu değil, ülkenin içinde olduğu duruma bakıp ciddi olsak fena olmaz.

Not: başkanımız demiş, yazarların konuya espri ile yaklaştığı sanılmış.
işte bu huvayi milliye ruhudur.
artık ergenlerimiz "yeaa ben iphone istedim babam samsung aldı. instada hava da atılmaz ki bunla" diye triplere girmeyecek. arkadaş buluşmalarında telefonlarını saklamayacak. gururla instagrama telefonuyla fotoğraflarını atabilecek ve o fotoğrafın altına milliyetçi sözler yazıp daha çok beğeni alabilecek.
şaka bir yana ekonomi için çok yerinde olmasa da "yeni nesil kültürümüz" için güzel bir söylem. bıktım yeni neslin "en pahalı marka" takıntısından. neyin fiyatı fazlaysa ona hücum ediyorlar ve onunla hava atacaklarını sanıyorlar. evet belki yaklaşım ve amaç bu değil ama benim karşı olduğum zihniyetin çöküşüne hizmet edecek gibi.
yurt disindan urun getirtmem icin kullandigim bir platform vardi. onu etkiler mi gumrukte acaba? bilgisi olan mesaj atabilir mi lütfen?

not: gelen kisi yaninda getiriyor. kargo vs degil.
peki türklerin neyi var?

hiç.
Yarin bigün g.koreyle de papaz olur bu. O zaman ne kullanacagiz ?
Sanırım reis espri yapıp gerilen ortamı yumuşatmaya çalışıyor.
Samsung türk malı mıydı?
Casper via 4 üm ile desteklediĝim kampanyadir. Destek vermezsek daha iyisi nasil yapilacak.
görsel
Aynn reis .d
tamam ürün çeşitliliği bol da, samsung u veya bir başka elektronik ürünü tl ile mi ithal ediyoruz ? hayır dolarla. e peki dolar bu kadar yüksekken, iphone almayıp samsung alsam ne olacak ? abd kazanmasın tamam ama fiyatlar yine pahalı olacak.

tabii ötv,trt indirimleri gibi şeyler olacaksa o ayrı.

bu yerli markalar da adam akıllı telefon yapsalar ne güzel olurdu.
"öbür tarafın" derken neyin kastedilmiş olduğunu merak ettiğim açıklama.
gümrük vergisine yansıma bekleniyor...

yahu, iPhone amerika ise samsung ne? güney kore markasıda içindeki android ne malı???
adamlar yazılım dünyasını full kapatmış. iOS almayın. android alın demek, sağ cebe koymayın, sol cebe koyun demekten bir farkı yok.

ya da Mac OS almayın, windows alın demekte aynı şey. bunun farkına varılınca gümrük vergisi çok saçma olacaktı. alkole gelmiş...

her gece bir duble viski içimeden uyuyamayan yurdum sazanı isyanda. viski içme işte... nedir yani?
görsel
Bende asus var gençler ne yapayım kırıyım mı ha.
birinin iPhone'u diğerinin Samsung'u var bizim ise hiçbir şeyimiz yok.
öbür tarafın samsungu varsa bizim de samsunumuz vaaarrr!!

(alkışlar... alkışlar....)

bizim samsunumuz varsaaa! akape döneminde yapılmıştırrrr!!

(alkışlar...alkışlar....)

niye alkışlıyorsunuz?

(alkışlar....alkışlar....)
bu kadar zeka bünyeye fazla gelir! dikkat etmek lazım dediğim cümle.
Senin neyin var? iphone.. yorum yok.