bugün

kemalist demiyorum ateist demiyorum terörist demiyorum mazoşist de demiyorum. lafım; ellerinde kızıl, üzerinde abidik gubidik kısaltmalar ve kırmızı/sarı yıldızlar olan bayrak taşıyanlara.

buna bizzat tanıdığım birinde rastgeldim. gezi eylemlerinde facebook da birşey paylaşmış. paylaşan grup 'kürdistan haber portalı' tarzı bi sayfa. paylaşılan foto 'bir polisin 10 yaşında çocuğu jopla kovaladığı' foto. fotoğrafın orijinal halini atıp bunun photoshop olduğunu söyledim. sonra da 'zaten paylaşan sayfaya bakılırsa, açıklama yapmama gerek yokmuş' dedim. hemen bi savunma. 'kanka onlar da devrimci öyle deme şimdi'. bu nasıl mantık arkadaşlar ? dilinden profil fotosundan atatürk fotoğrafı düşmüyor, deiz gezmiş che küba puro sol yumruk gezi parkı.. eyvallah ama sen ülkeyi bölmek isteyenlere 'onlar da devrimci' diyip arka çıkmak nedir ? atatürk'ün kurdugu ülkeyi bölecek lan o. tgb veya sikindirik kısaltmalı sosyalist komünist devimci ya da her ne bokum olan sol görüşlü bu gruplar var. acaba bunlar sırf devrimci diyip pkk yı, pkk sempatizanlarını haklı bulmasını mantıklı bulmuyorum. derdin devrimcilik ise, devrimciler kardeşine anana ablana tecavüz etse ses de mi çıkartmayacaksın ? ülkeni bölecek lan nasıl bi beynin var ?
kürtçüdür.
10 numara bir tespittir. altına imzamı atarım helal olsun.
ust kımlık dagıldıgında alt kulturun tekelıne gırer.kürtler ve aleviler guclu devrımcı solun beslendıgı kaynaklardı. guc kaybettıkce devrımcı sol etnık sıyasetın ıcınde erımeye basladı. dhkp gıbı orgutler ıse kızıl bandajla basladılar ıse daha sonrasında onlarda ıdeolojılerını mezhep ve kulturun ıcınde erıttıler.
şuan cnn türk deki tıfıl odtü öğrencisi var adını bilmiyorum (okulunu bastırmıyorum arkadaşlar, kanaldaki 4 kişiden odtü lü olanı belirtmek istedim) kalkmış 'biz devrimci gençler' diyip pkk nın hareketlerini, ana dilde eğitimi vs savunuyor.
üniversitelerde 'öğrenci kolektifleri' oluşumunun çatısı altında bolca görebileceğiniz piç kurusudur. ulan kendiniz boksunuz anladık ama neden başkalarını da yanınızda çekmeye çalışıyorsunuz?
özellikle tkp, gençlik muhalefeti, işçi partililer arasında ne kadar çok pkklı olduğu gözler önündedir. bu partilerin arasına sızdıklarını düşünüyordum fakat bu bir sızma değil tam tersi bu partideki şahısların o pkklı şerefsizlerle eylemler yaparak onlara hak verdiklerini görünce bunu anladım bu sızma değildi birlikte hareket etmekti.
zoruma giden o insanların türklüğü savunmaları, atatürk hakkında eleştiriye dahi tahammül edemeyip insanlarla kavga etmeleri. hem atatürkçüyüm diyeceksin hemde onlarla aynı yolun yolcusu olacaksın yok böyle birşey!
(bkz: genç terörist solcu devrimciler rahatsız)
Net orusbu çocuğudur ya da zamanında beynine mızrak girmiştir ve mızrağın ucu kafatasının icinde kalmıştır bunun sonucunda bahsedilen şahıs düşünme yetisini götüyle yapmaya başlamıştır.
son 1-2 ayda üniversitelerde olan olaylarda daha da bi su yüzüne çıkmış tiplerdir. teröristlerle birlikte hareket edip 'yeter ki akp baştan insin' diye vatana ihanet içine girenleri oldukça fazla.
Emep, sdp, büyük oranda ödp gibi kendilerini sosyalist sol olarak nitelendirip sosyalizmden zerre nasibini almamış liberal özgürlükçü partilerin üyeleri, seçmenleridir. Üniversitelerdeki öğrenci kollektifleri komedisi de bu mevzidedir.
okuduğum okulda bolca olup yakında boyunlarını koparacağımız itler topluluğu.
güncel Önemli Başlıklar