bugün

aslında ilk başta yazar yerinde adam vardı ama tepkilerden çekinerek yazara çevirdim. ya da burda sık kullanılan deyimle uuser. önemli olan düzgün yazmak, sözlüğü geliştirmek için tatlı bir rekabet havası yaratmakkene bu nesil kavgası nedir? birinci nesil-ikinci nesil kavgası da neymiş. (yaşamadım, bilmiyorum) gerçi sen kimsin de diyebilirsiniz. haklısınız da ama (bkz: bir elin nesi var iki elin sesi var) (bkz: akıl akıldan üstündür) (bkz: hepimiz kardeşiz) yani, the point is, eeeh bağlayamadım işte ama anladınız sanırsam.
biraz forum tadında oldu, silinirse de üzülmem.

ekleme: ehem, ben de birinci nesil olmuşum ama çok da önemli değil, ikinci olayım, adam olayım.
Doğru bir önermedir.Nesil ancak zamanı ilgilendiren bir meseledir.Kafadaki düşünce nesille alaklı olmadığından bir kimse'nin iyi bir yazar olması için 1.nesilden olması gerekmez.Şöyle bir söylem vardı:

ikinci neslin sozlugun kalitesini dusurmesi diye.Peki böyle düşünenlere sormak lazım.Kaite nedir?ikinci nesilden önce sözlük çok mu kaliteliydi?Kalite göreceli bir kavramdır sözlük için.Bir de sözlüğe sonradan üye olanlara sorun bakalım.Onlar ne diyecek?
entrylerin hepsi tamamen iyi niyetle yazılmış olup bir zamanlar ikinci nesil olarak * söylüyorum bunlar sadece iyi niyete dayalı entrylerdir diye ifade edilmesi gereken başlıklar;
ikinci neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi
ikinci neslin yazarlarının birinci nesil olması
ayrıca bu konularda yazılan entrylerin bizi aydınlattığı ve herkese kendini ifade etme olanağı verdiği için teşekkür ediyoruz dedirten başlıklardır.
birinci nesil yazar olamayan yazarların yegane avuntusu.
ikinci neslin çok şey borçlu olduğu başlık. mazallah bu ve bunun gibi avuntularla karşılaşmasalar kimbilir ne hale düşerdi ikinci nesil yavrucaklar. kimbilir kaçı intiharın eşiğinden dönmüştür.