bugün

dışı güzel ama içi beş para etmez kişilere karşı söylenen sözdür.
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca)
yalan bir sözdür. *
birçok kişi için dalga geçilesi bir söz olmakla beraber aklı başında olan her erkeğin durup düşünmesi gereken bir cümle.
bundan yıllarr öncee * dejavu isimli programa bağlanan bir hanım kızın "nedir bu iç güzelliği, iç güzelliği? mide-bağırsak uyumu falan mıdır?" diyerek program sunucusu yunus günçeyi * * "aa evet bak o da güzelmiş" şeklinde cevap vermeye zorlamış yoruma açık tümce.
evlat, bazıları vardır ki midye gibidir. bazen sana pirinç dolması verir, bazen de inci...
belli bir yaştan sonra karşı cinsin fiziken degişebileceginin farkına varılması sonucu tek kalan guzelliğin iç güzelliği oldugunu belirten cümle.
+40 bir sözdür.
olaya farkli bir acidan yaklasan arkadasimiz:
guzelim bilirsin, ben ic guzellige cok onem veririm. cikar bakiyim su ustundekileri...
güzel oldugu kadar da küstah olan karsı cinse karsı söylenebilecek savunma cümlesidir.
dış güzelliği olmayanların inanmak istedikleri.
bu sözü söyleyen kişinin karşısındaki insanda dış güzelliyi yakalamış olup kalp güzelliyinide okşamaklı bir şekilde iltifat yapmakdadır.
(bkz: hadi soyun)
e doğru ama, hele bir de janjanlı iç çamaşırlarıyla süslenirse yemede üstünde yat.
(bkz: palavra)
+naciye senin bobreklerinin guzelligi,damarlarinin uclarina deliriyorum
-hmmm.
(bkz: içine bi bakmak lazım)
tabi canım,

o yüzden kozmetik, wellness, anti-aging, zayıflama, saç ektirme, plastik cerrahi, fitness sektörleri yerlerde değil mi. dünyayı onlar da döndürmüyor zaten..

dediğimiz cümle.

keşke iç güzellik daha önemli olsa.
tepeden tırnağa palavra olan söz. siz çirkinler çirkini biriyle konuşurken kendinize bunu mu tekrarlarsınız "önemli olan iç güzelliktir" yoksa bunu mu "ulan bula bula bunu mu bulduk şansa bak be" hangisi daha yakın size? bence ikinci.
fiziksel olarak doğru ama kişilik olarak yanlış insanlardan dili yanmış insanın kullanabileceği bir sözdür. *
yalan sözdür. evet iç güzellik çok önemlidir fakat karşı cinsin dürtülenmesi için dış güzelikte de bir şeyler olması gerekmektedir.