bugün

bir robert rodriguez filmi. bir önceki filmin yanında az biraz sönük kalmış ama daha zengin oyuncu kadrosuyla kendini izlettiren bir film. filmde antonio banderas'ın yanında salma hayek -pek görünmese de- sonra johnny depp ,enrique iglesias ve willem dafoe filmin beğenilmesine büyük katkıda bulunmuşlar.
aksiyon olmasına rağmen sıkıcı, johnny depp'in neden oynadığını anlayamadığım* ona yakıştıramadığım desperado nun devamı niteliğindeki film...
Karmasik bir senaryoya sahip, Johnny depp, salma hayek, enrique iglesias, mickey rourke gibi unluleri bir araya getirmis robert rodriguez filmidir.
bu filmin çekimleri o kadar eğlenceli geçmiş ki johnny depp kendi sahnelerini oynadıktan sonra bile set'ten ayrılamamış.
önceki filmlerden sonra büyük hayal kırıklığı yaratmış, senaryosu kopukluklarla dolu, sıradan bir film.
robert rodriguez in "el mariachi" serisinin son filmi... johnny depp gibi isimleri izlemek sevindirse de keşke çekmeseymiş dediğim vasat film...

quentin tarantino nun yardım etmemiş olmasına bağlıyorum zira bu başarısızlığı...
auteur kimliğine sahip bir yönetmen olan robert rodriguez'in el mariachi üçlemesinin son halkası olan film. lakin şunu da söylemek gerekir ki belki de en zayıf halkası. bundan önceki el mariachi ve desperado filmleri ile muhakeme yoluna gittiğimde serinin en zayıf filminin once upon a time in mexico olduğunu düşünürüm. ama bana kalırsa yinede iyidir, yine o üslubuna ve rejisine bayıldığım robert rodriguez'in başarılı bir projesidir.
üçlemenin son halkası olan bu filmde, her şeyden evvel diğer iki filmin aksine bu defa oyuncu künyesi epey bir renklidir. antonio banderas, salma hayek isimlerinin yanına bu filmde bir de johnny depp ve mickey rouke eklenir. özellikle johnny depp'in ortaya koyduğu oyunculuk gerçekten izlemeye değerdir. bunun dışında antonio banderas'ın performansına hiç değinmiyorum bile. zaten projelerde banderas ve rodriguez birliktelikleri beni her daim memnun etmiştir. bu konudaki en iyi referansım four rooms filmidir.

--spoiler--
filmin belki de en hoş sahnesi johnny depp'in canlandırdığı sands karakterinin oyulmuş gözlerine geçirdiği gözlükle dövüşmeye gittiği sahneydi.
--spoiler--

kısacası üçlemenin diğer filmleri gibi gayet aksiyon ve komedi öğeleriyle dolu başarılı bir robert rodriguez rejisi. aslında hakkında sadece rodriguez rejisi diyerek bırakmak olmaz. aynı zamanda filmin senaryosu, kurgusu, müziği de aynı isimden çıkmaktadır. e iyi ki de öyledir zaten. böylece ortaya seyrine doyum olmayan bir üçleme çıkmıştır. izleyiniz, izlettiriniz.
Vasatı aşamayan Banderasın fazla konuşmadığı, Hayek fazla görünmediği, Johnny Deppin sonlara doğru karizmanın zirvesine çıktığı aksiyonu, komedisi, dramı hiç bir şeyi tutturulmamış Robert Rodriguez filmi. Yarımcı rollerde Dafoe, Mendes, Rourke hatta Iglesias bile vardır.
johnny depp'in canlandırdığı cia ajanının etrafta, üstünde altın harflerle cia yazan tişörtle dolaştığı matrak ve eğlenceli filmdir.
yapılan eleştirileri sonuna kadar haketmiş. vasatı aşamamış, sadece zengin oyuncu kadrosu için izlenebilir bir film. aksiyon sahneleri de hiç inandırıcı gelmedi. bir filmin fragmanı ve oyuncu kadrosu o filmi kurtarmaya yetmeyebiliyor. bu da öyle bir film.
o kadar da vasat olmayan bir filmdir.
http://www.youtube.com/watch?v=gfFsD0NNMfo .
Yukarıdaki şarkı ile yüreğin tam da en ortasına kazınan film.
johnny depp'in oynadığı sands in gözlerinin çıkarılmasına üzüldüğüm film .
üçleme* adına kötü gibi dursa da iyi bir filmdir.
gözleri çıkarma sahnesi ünlü filmdir.
enriqueciğimin oynadigi bir film.
Muhteşem oyunculuğum ile döktürdüğüm film. Johnny Depp kardeşim ise bana baya yardım etmiştir. Çok teşekkürler kendisine.
https://www.youtube.com/watch?v=dstluwm1Cjs
ing. evvel zaman içinde, kalbur saman içinde ülke mi ülke bir meksika varmış.
beni ağlatan nadir filmlerdendir ya salma hayek hayranlığımdan ya da herneysedir.
desperadonun devam filmi niteliğinde çekilmiş kadrosunda
jonny dep,salma hayek , antonio banderas ,danny toro, enrique ıglesias,eva mendesi barındıran bir filmdir.
verdiği mesajlar açısındanda 2 kasım dünya ölüler gününde meksikaya yapılan darbeyi halkın ve halkın kahramanı desperadonun bastırdığı anlatılmakta başkan kurtarılıyor filmin sonunda meksikanın evlatları kurtarıyor başkanı sonudaa söyliymde sürprizi kaçsın . o sondaki soundtrack beni bitirdi .
15 temmuzuda anımsatmadı değil hani. Filmin vasat olduğunu asla kabul etmiyorum.
antonio banderas ın gitarından ilk kez dinlemiştim malaguena yı. o günden beri ne zaman duysam diktalara başkaldıran halkların iç çekişlerini duyumsarım.
güncel Önemli Başlıklar