bugün

Evet film bildiğimiz tarantino filmlerinden değil kısmına katıyorum şöyle ki; film izlenmeden evvel bir şeyleri biliyor olmanızı istiyor. Manson çetesi* gibi, sharon tate cinayeti gibi... bunlar 70’lerin los angeles’ı hakkında fikir verecektir. Ancak bu şekilde izlediğiniz filmden tat alabilirsiniz.

Gerçek hikayeyi bilmenizde fayda var zira tarantino bu yaşanan hikayeyi olduğu gibi almamış hatta üzerinde ufak bir değişiklik yapmış, çok iyi olmuş çok da güzel iyi olmuş. sürpriz sonlu.*
izlemeye değer bir film mi değil mi diye çok merak ediyorum.
Ben çok begendim, Normalde gercek hayatta Sharon tate olduruluyor, filmde ise köpek, cliff ve Rick hippileri temizliyorlar, bu Ilgıncti.
Tam sevgiliyle gidilmelik film. Hem uzun hem sıkıcı.
Gayet güzel olan film. Biraz yavaş ama ben sevdim.
izleyici yorumlarının geneline göre tamamen hayal kırıklığı olan Quentin filmi. Belki de kadroda al Pacino leo brad margot gibi oyuncuların olmasından dolayı beklentinin arşa çıkarılmasındandır.
görsel
2 saat 40 dakika değil de 2 dakika 40 saniye gibi hissettiren film. tamam biraz abarttım ama mükemmel bi'şeyyyy
filmde yönetmen tarafından atıfta bulunulan, filmin içinde geçen ya da sözü edilen bir düzine referans mevcut. kurgusal ya da gerçek markalar, mağazalar, tiyatrolar, reklamlar, posterler, tv şovlar, radyo programları, kitaplar ve dergiler... şu siteye göz attıktan sonra filmi yeniden izlemenizi tavsiye ederim.

https://wiki.tarantino.in...ollywood_References_guide
daha henüz izleyemediğim film. açayım da izleyeyim bari madem iyi kaçırmayayım.
Gerçek olayları bilenler için “ gülümseten ve anlamlı bir son “ ile bitmiş nefis film. Keşke gerçekte de aynısı olsaydı…
Çok sıkıcı film.
yönetmenliği ve senaristliği Quentin Tarantino tarafından gerçekleştirilen, 26 Temmuz 2019'da vizyona giren Amerika Birleşik Devletleri yapımı sinema filmidir.
Tarantino'nun diğer eserlerine göre biraz aşağıda kalsa da yine de harika bir film.
israilli karıyla evli tarantula yahudilerin ezikliklerini filmleriyle aklamayı kendine misyon edinmiş belliki. Soysuzlar çetesinde de nazileri taratıyordu yahudilere. Öbür dünyada da allah sana çeker filmi tarantula efendi. kanlı mı olacak kansız mı bilemem.
Güzel müzik.
Çok başarılı bir western film. izlemenizi tavsiye ederim.