bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    "sana daha ne kafa yorayım, dinlemiyorsun, anlamıyorsun" anlamını taşımaktadır.
    2 -1 ... delikanlımühendis
  2. .
    ön yargılı, dogma, yüzeysel lümpenlerden illet etmiş kişinin serzenişi.
    1 ... steve
  3. .
    karşımızdaki kişinin önyargılı olduğuna dair bir ön yargımız yoksa doğru bir serzeniştir.bazen karşımızdakini anlayamamak onun ön yargılı bir deve olduğunu da hissettirebilir.Heyecanla hep anlatırsak dinlememiş olabiliriz...
    2 -1 ... karga
  4. .
    "bir önyargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur" albert einstein
    2 -1 ... cyranox
  5. .
    deveye hendek atlatmak zor, zaten hayvan o anlamaz, etmez ama sana laf anlatmak ondan da zor, anlamında! ve bıkar çeker gider insan. kelimeler anlamını yitirmiştir, yetmemektedir. hem zaten siz istediğiniz kadar anlatın en kapsamlı şekilde söyledikleriniz karşınızdakinin anlayabildiği kadardır!
    -1 ... steril mikrop
  6. .
    kalıplaşmış düşünceleri, kültür birikimi olmadığından, bilmeden savunan günümüz insanının yeni bir düşünceye karşı acımasızlığına karşı koyulan tepkiyi ifade edendir.
    ... legend of the stranger
  7. .
    ön yargılı develerle karşılaşmamasını dilediğim insanın düşünce tarzıdır.
    1 ... semigod
  8. .
    bu başlığı 50 karakter sınırlamasına takılmadan atlatabildiğine göre, deveyi de atlatırsın.
    anlamıyorum ben bunu, 50 karakter yüzünden anlamını tutturamadığım için açmaktan vazgeçtiğim bir dolu başlık varken bunlar nasıl arz-ı endam ediyorlar?. varsa bir yolu bilelim diyorum hani.

edit: mahallenin delisine uyarısı için teşekkürler, sözlüğün ilk dönemlerinde 50 karakter sınırlaması yokmuş.
    1 ... telashe
  9. .
    (bkz: işte hendek işte deve)
    ... abd i acz