bugün

siyasi hiçbir düşüncesi olmayan, şartları gözünün önüne getirmiş ne dediğinin farkında bir yazar söylemi.

kısaca açıklayım neden bu şartlarda bana en yakın recep bey.öncelikle bir başbakanın camide kuran okuduğunu gördüm. bunu bana 1950li yıllarda deselerdi...

menderesi düşünün, o milletin bayraklaştırdığı adam eyüp camine halı aldı, o halı camiye gelmedi. milletin bayraklaştırdığı menderesin bir cuma kıldığına, bir bayram kıldığına dair bir gazete gösteremezsiniz bana. halbuki 10 sene başbakanlık yapmştı.
bu milletin beğendiği adamdı o şartlarda. vede haklıydı da. halk partili firavunların karşısında o islamın üzerindeki zulmü azaltan adamdı.o gün o kadar mümkündü, ama bugün daha fazlası mümkün ki başbakan camide kuran okuyor.

tayyip erdoğanın başbakan sıfatıyla camide kuran okuması, 30 sene önce olsaydı o kafirler var ya türkiye'de zelzele olmuş gibi taş üstünde taş kalmamış gibi feryat ederlerdi.

bunları kimse inkar edemez. ben şunu da duydum;

celal bayar zamanında alman şansölyesi teodor hoys türkiye'ye gelmiş sultan ahmet camisinin önünde bekliyormuş. teodor hoyse camiyi vali fahrettin kerim gezdiriyomuş. gazeteciler demiş ki celal bayara misafirinize camiyi siz neden gezdirmiyorsunuz? celal bayar da ben laik bir devletin reisi cumhuruyum. benim camiye girmem laikliğe aykırıdır demiş.

demem o ki bu devlet buralardan geldi bu noktalara. yani mustafa kemal tanzimat devrinde zuhul etseydi yaptıklarının bi tanesini bile yapamazdı.

siz şimdi tayyip beyden ben şeriatçıyım, bilmem ne gibi meydan okumasını beklerseniz,

ben yaparım onu. ben ne cumhuriyetçiyim, ne laikim, ne kemalistim. ben müslüman oğlu müslümanım. allahın dinini müdafa ediyorum.son nefesime kadar da edeceğim. ama ben ferdim. onu benim gibi düşünemezsiniz.onu içinde bulunduğu şartlarla düşüneceksiniz. ama benim gibi söyleyen biri gelecek.. ha ne zaman? bu tayyip bey gibiler zemini daha da hazır hale getirince...

mustafa kemal allahın kitabına arap uşağının yaveleri dedi. çünkü buna itiraz edecek taakatte adam kalmadı karşısında. müslümanlar çökmüştü, bitikti.. küfür de öyle zevale doğru gidiyordu.

ancak bu zevalin kemalinde islamın sahibi olan birisi en son sözü söyleyecektir. bunu bugün beklemek bluğa ermemiş bir çocuğa neden evlenmiyorsun diye kızmak gibidir.o olacak ama zaman lazım. bunu görmemek realist olmamaktır. recep bey bugünkü şartlarda mümkün olanı yapıyorsa başımıza taçtır ki bana göre mümkün olanı yapıyordur...

işte bu yüzden 1000 tane reyim olsa hepsini düşünmeden recep beye veririm.
istese neticeyi bile verecekler varken şaşırmadığım söylem. özet geç bi daha kine uzun olmuş okumadım, beter olun amk.
mustafa kemal Arapların meallerine Arap uşağının yaveleri dedi.
Tanım: Ak beyinlilerin her şeyi tayyip erdoğanı yüceltmek için kullandığının kanıtı.
camide kuran okudu diye birine oy veren bir hülog un serzenişidir.. ciddiye bile alınmamalıdır..
haklı tespittir. milletimizin düşüncesi de zaten bu yöndedir. hay ağzını öpeyim ne güzel de söylemişsin akdaş.
çok şükür ki bir tane götün var. ya ondan da 10 tane olsaydı onunu da verir miydin kardeşim. *
bunun adı siyaset değil, militanlık.
adam yerine koyulup 1 oy kullandırılması bile sakıncalı olan birinin 10 oy hayalidir.
Dogru olandir.

Ortada baska oy verecek parti varda bizmi goremiyoz?
on tane beyni olmayan kişi söylevidir efendim!
Adam gibi adam olduğu için Recep tayyip erdoğana oy verecek olan yazar söylemidir. Neyse beğenmeyenler ekmel beye olmadı kemale oy verebilirler, çok tatava yapmasalar iyi olur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.