1. 1.
  ermenistan cumhurbaşkanı sarkisyan ve cumhurbaşkanımız için özel olarak yaptırılan ve maç esnasında kullanılacağı haber edilen koltuk takımı.

  sevgili atam,

  yurtta sulh cihanda sulh sözünün üzerine hiç kafa yormayan ve seni hatasız ve mükemmel dünya dışı kutsal bir varlık gibi gören bugünki sesi yüksek çıkan bazı türkiye vatandaşları ülkemize gelen ve üstelik de sınır komşumuz olan bir ülkenin cumhurbaşkanı'na alınan koltuğu bile siyasi malzeme konusu yapabilecek kadar alçaklığa düşmüş vaziyetteler.

  bu ülkenin kurucusunun ve bu kurduğun ülkenin öğretmenleri bize ilkokuldan beri türkiye cumhuriyeti'nin asya ile avrupa arasında bir köprü olduğunu öğrettiler ama şimdiye kadar gelmiş siyasetçilerimiz ise bunu hiç kavrayamadılar ve yıllar boyu doğu komşularımızı batı komşularımızı ve hatta güney komşumuz suriye'yi bile hep düşmanca gördüler ve komşularımız arasında olan sorunları çözmek için hiç gayret etmediler, çünkü çalışmıyorlardı, tek bildikleri devletin kaymağını yiyerek hayatlarını yaşamaktı.

  10.000 dolara 10.000 fakirin karnı doyurulsaydı diyerek yaygara koparmak isteyen kimi fesatçılar ise yarın bir bakıyorsun ki fakire fukaraya muhtaca yapılan yardımlardan ötürü hükümeti "seçim rüşveti vermekle" suçluyor, milleti ise " bir çuval kömüre, bir poşet makarnaya oyunu satmakla" suçluyor. *

  sevgili atam senin yarattığını iddia ettikleri bu millet artık kendine sövüyor...
  1 -1 ... morjivet
 2. 2.
  (bkz: 920 liralik kutuk)
  ... cheapdeath
 3. 3.
  en güzel yerlere oturmayı bilen devlet büyüklerinin, rahatı için seçilmiş koltuk.

  tek oturmalık mıdır, orası da ayrı bir konu.
  ... bambam bigelow
 4. 4.
  eğer o kişinin asıl oturması gereken şeyi altından yaptılar ise o kadar tutmuş olabilir. koltuğun oturulan kısmına bakmak lazım olan koltuk.
  ... taffy2g
 5. 5.
  (bkz: ahmet necdet sezer)

  (bkz: abdullah gül)
  1 ... ufo goren masum koylu
 6. 6.
  (bkz: o göte bülbül öte)
  ... raymond reddington
 7. 7.
  muhtemelen on bin dolar eden götün oturacağı koltuktur. yoksa ucuz götün o koltukta ne işi var.
  ... okuzcan