1. ?.
  hayata giren deneme yanılmalar neticesinde doğru kişiyi bulduğunu düşündüğün an hissettiğin duygudur.

  - ben bu adama aitmişim, dersin.

  -farkında bile değilmişim, bir başkasına dokunurken bile onunmuşum, dersin.

  bütün deneme yanılmalarının aslında sadece bir yanılmadan ibaret olduğunu fark ettiğinde mutlaka yaş almış başını gitmiş olur.

  birgün o yatak döşek hasta olur ve sen yaşlanırsın. o yataktayken elini tutarsın ve yıllarca görmezden geldiğin o adamın gözlerinin içine baka baka '' ben hep sana aitmişim baba'' dersin.
  3 ... biraktigim iz
 2. ?.
  (bkz: gerçek aşk) ya da;
  (bkz: köle isaura)
  ... sadettin kanyak
 3. 1.
  hissedersin ama o erkek ömür boyu sana ait olduğunu hissetmesse, onsuz yaşayacağın o ömre lanet edersin!
  1 ... eli kolu bagli
 4. 2.
  yanlızca bir erkeği sevmişsen olabilecek durumdur.yoksa her sevdiğin kişi senin birtanen, en 'in olur zaten.sen ona ait olursun o sana. gerisi önemsizleşir.ama bu sevginin derecesine bağlı bir şeydir.birden fazla kez aşık olunabilir.
  1 ... efsun
 5. 3.
  kızların en makbulünün hissettiğidir.
  (bkz: kadınım ol ulan). *
  1 ... kirezlerin silviya
 6. 4.
  "sadece hissedilip yaşanmaktan çok uzak dandik hisler"den biridir. öyle içinde vardır, bilirsin, hissedersin, arada bir aklına gelir o hissin varlığı. ama sen yine de o insan benim, şu insan sesin dolaşıp durursun ondan ona. her iki ilişkinin arasında "ya aslında ben sadece 1 erkeğe aittim" dersin, kendini kandırırsın, 1-2 gün o hissin üzerinde yarattığı ruh haliyle boş boş takılır, sonra başka aşklara yelken açarsın. *
  2 ... asiti kaçmış kola
 7. 5.
  harika bir duygu olsa gerek... ama şimdi, erkekler hiç böyle hissettirmiyor. her an bırakıp gideceklermiş gibi bir güvensizlik veriyorlar sadece. bunu hissedebilen kadın varsa o erkeğe sıkı sıkı tutunsun. çok nadir bir his bu bence..
  3 ... slywitch
 8. 6.
  gercek oldugunu hissettiğin biten askın ardından hala yasını tutmak.. giden gitmiş kardesim herkes kendi hayatına bakıyor,bu yas tutmanın sebebi nedendir.
  ... pishman