1. 1.
  bir teselli cümlesi *
  -abi paradan kaldım okul 7. seneye kesin uzadı
  -olur öyle
  -*
  7 ... ratata
 2. 2.
  kızgınlık ile baştan savma amacı güden teselli sözü...
  1 ... ferrole
 3. 3.
  tecrübeli kişinin karşı tarafa söylediği teselli sözcüğüdür. veya vel asılı kelam, karşıdaki kişiyi iplememek amacı güden sözcüktür.
  1 ... sechqeen
 4. 4.
  hiç muhabbet etmek istemediğiniz bir insanın size "ısrarla, hevesle" bir şeyler anlatmaya çalıştığı durumlarda, karşıdaki kişiyi kırmak da istemediğiniz için dinliyormuş gibi yaparken kurulan, "hadi ya", "ee sonra noldu", "vay şerefsiiz" gibi anlamsız-kullanışlı kalıplardan biridir.
  ... beyazyelkenli
 5. 5.
  peki öyle olsun diye sanki soru sorulurmuşcasına cevap ta verilebilecek sözcük öbeği. ya da olmaz böyle şey gibi. iplemiyorum ki ben seni demek gibi bir anlamda da sanki. olur öyle de olur yani.
  1 ... novakatinamite
 6. 6.
  +uyku sürem iyice azaldı korkmaya başladım
  -olur öyle
  +oldu zaten
  -evet olmuş
  +sen uyarmıştın dinlemeliydim
  -olur öyle
  +aslında hiç birşey olmuyor herşey hayal, gerçek diye birşey yok.
  -şey ayrı yazılır
  +bazen olur öyle.
  4 ... orjinal gullanici
 7. 7.
  karşı tarafın hararetli bir şekilde başından geçenleri anlatığı sırada cümleyi noktalar ve sizden bir teselli bir yardım bir cümle bir eleştiri vs vs vs beklerken bir anda ona ''olur öyle'' deyip dumur eden söz.

  Cem Yılmaz stand up'larında kullanmıştır ve ağızlara tamamen sakız olmuştur
  1 ... balrog
 8. 8.
  ikne edilmek istenen kişiye kötü bir durumu iyi bir şeymiş gibi gösterip onu kandırdıktan sonra verebileceği tepki.
  ... trinfr
 9. 9.
  cem yılmaz'ın askerde yaşadığı ruhsal sorunlar nedeniyle gittiği askeri doktora 45 dakika durumunu anlattıktan sonra aldığı cevap.**
  4 ... kombinasyon
 10. 10.
  özellikle şirketlerin IT bölümlerinde çalışanların, tamircilerin vb mesleklerde çalışanların aslında sorunu anlamadıkları zamanlarda kullandıkları cümledir. olur öyle, yapar o bazen öyle bir sorun yok gibi cümleler söylerler. amaç ortada bir sorun olmadığına sizi ikna etmektir. fakat sorun vardır sadece kişi sorunun nedenini bilmemektedir. ısrarcı olursanız olay bir kapatıp açın, fişini çıkartıp biraz bekleyin vs. diye devam eder. sorun hala giderilmemişse siz bize bir getirin de biz ona bir bakalım şeklinde sürer. götürdüğünüz alet edevatı bir müddet için unutmanız önerilir. çünkü bir alette "olur öyle" sorunu varsa, o sorun kolay zamanda giderilemez.
  3 ... vernonsullivan