bugün

ulusalcı ve laikçi teyzelerin, amcaların ülkedeki sorunları anıtkabire gidip şikayet etmesidir. üstelik topluca yapılan bi eylemdir. lan madem bu kadar atatürkü seviyorsunuz onun yolundan gitsenize. bişeyler üretin ne bileyim kötü giden herşeye bi çözüm bulun. atatürk bişey olursa gelin bana söyleyin mi dedi. yoksa reklam mı yapıyorsunuz?

eksiyi anlıyorum da bunu yapanların türbelerden medet uman tayfadan ne farkı var onu bulamıyorum. bu mudur la atatürkçülük? nerde ilim irfan?
m.kemal@anitkabir.org.tr

(bkz: biz size döneriz)
(bkz: dilek ve şikayet kutusu)
vatanhainlerinin anlayamacağı şeydir.
(bkz: bir şizofrenin anıları)
başka kimsesi olmayan, olan da zaten öldüğünden biçare kalmış kişinin yaptığı...

"onu bi biz anladık, biz de yanlış anladık!"
(bkz: cok yalnizim be atam)
atatürk'e saygı duymak istemeyen beyinsizlerin kınadığı durum. hoş gerçek olacak bir olay değil ama insanların davranışları size batmasın.
(bkz: bi babaya bii bii bii bi)
olup bitenleri tayyib e şikayet etmekten daha evladır. cevap belli zaten;
- ananı da al git...
- ayak takımıyla işim olmaz...
öncelikle en asil duygunun insanıdır.(bu kalıba bayılıyorum okur)

ülke her daim kötüye gitmiştir ondan sonra. o ki; ülkeyi en boktan durumda devralmış, düşmanları yurdumuzdan kovmuş, adımınızın mayk,taysın bilmem ne olmasın diye uğraşmış, devrimleriyle bir ulusu kendine getirmiş, marslıların istilasını da önceden görerek ileri görüşlülüğünü ispatlamıştır(yok lan bu sonuncusu başka bişiydi, neyse). hasılı bu ülke insanı ondan sonra asla onun kadar mesut olmamıştır.

yani, vatandaş onun emaneti bu ülkeyi yöneten gericileri, onların atadıklarını, atadıklarının atadıklarını, ve dahi onların da atadıklarını ataya şikayet etmesin de ne etsin durumudur!
(bkz: atatürk ü halkla ilişkiler memuru zannetmek)
(bkz: ah atatürk ah)
ondan başka kimsemiz yok ki, kime şikayet edelim.
(bkz: bizi yalnız bıraktın be atam)
şikayette bulunacak atası bile olmayanların kuruntusu.
ilkel kabilelerin totemlerin etrafında yaptıkları "gulu gulu" dansları ile cumhuriyet mitinglerinin benzerliği konusunda ipuçları taşır.
Belki Allaha dua etse kabul olur. denecek durumdur.
tarikatta buna rabıta denir.

atatürk hayatı boyunca bu tip düşünceyle mücadele etti.

anıtkabiri bir dergah, mozeleyi bir yatır, atatürk'ü bir şeyh mertebesine getirmek...

yapıcı bir çözüm düşünemediklerinden, halkla kucaklaşmayı züll addettiklerinden, artık darbeleri ve darbecileri hiç kimseye kabul ettiremediklerinden, düşüncelerinin soyu tükendiğinden, fosilleşmiş düşüncelerini artık kimseye kabul ettiremediklerinden, yapabilecekleri demokrasiye dünya düzenine uyumlu başka bişey olmadığından, çaresizlikten, acziyetten olup biteni ataya şikayet eetmektir bu günlerde pek revaçta olan trend...
ikide bir Amerikaya gidip beyazsaraya şikayet etmekten daha mantıklı bir durumdur.
Yada pensilvanya ya gidip hoca efendiye şikayet etmek.

Bu kemalistler varya bizi dövdü ühühü *
Öyle bir imkanım olsa bile söylemem hiç birşeyleri atama. O bize bıraktı bu devleti ve hiç bir yanlış kabul etmeden devretti. Fakat öyle şeyler var ki anlatamam, şikayet edemem atama çünkü biliyorum ki üzülür vatanı için. O yüzden sen rahat uyu atam herşey yolunda...
(bkz: çok yalnızım be atam)
türbeye gidip çaput bağlamak, dilek dilemek ne kadar mantıklı ve doğruysa atatürk'e gidip şikayette bulunmakta o kadar mantıklıdır.
"bizi sadece yüce atatürk anlar" şeklinde açıklama yapmaya iten durum.
bir tapınma biçimidir.