bugün

bazen varmış gibi özlenen, bazen adamı deli edendir.

birkaç başlık içinde o en güzel kelime
hep hasret duyacağım özlenen sevgilime

sevgililer yüzünden döndüm bak bir deliye
bir şiir yazdım işte olmayan sevgiliye
aslında bu sevgiliye değil aşkın verdiği hazza duyulan özlemdir.
eski sevgiliyle yaşananlar göz önüne getirilir devamlı olarak , anılar tazelenir biranda...işte bu durum olmayan sevgiliyi değil eski sevgiliyi özlemek olur. *
orada, yanında, yakında olmadığı için özlemektir.
tabii yanındayken bile özleyebilenler için geçerli olmamaktadır.
(bkz: şizofren aşka mektup)
şarkıları anlamlı yapmak içindir yada şarkıların yaptığı bir anlamdır bazen.
özlemenin, özlenen kişi olmadığı zaman gerçekleşeceği için. sevgilisi olmayan birisinin de sevgilisini özlemesi olağandır...
Kendi kendine bir şarkı tutturuverir insan bazen. Öylesine.. Sesi güzel olduğu için değil sırf kendine acı çektirmeyi sevdiği için akar gözyaşları. Bu kadar kısa zamanda neler olmuştur da canının böylesine acıyacağı içli şarkılara teslim etmiştir kendini? Hangi arada büyüyüp şen şakrak çocuk şarkılarından vazgeçmiş, ne vakit udun nağmelerine eşlik etmeye başlamıştır gönlü? Bir zaman sonra soru sormayı da bırakır insan. Yorulur. Öylesine akar gözyaşları, öylesine inanır, öylesine alışır. Hiç bilmediği bir şeyi özler, olmayan randevularda hiç kimseyle buluşur, her seferinde vazgeçip eli ceplerinde döner kendine. Kendini kimseyle bölüşmemiştir bencil. Korkar, mevsimlerin geçip gitmesine seyirci kalır, tek başına kırmızı sonbahar yaprakları biriktirip, papatyalardan taçlar yapar.. sahi ona ağaçtan erik toplayan bir sevdiceği hiç olmamıştır.
(bkz: yalnızlık)
seninle olma ihtimali sıfırdan bile az olan, ancak sevmekten asla vazgeçmeyeceğin, gözyaşlarını içine akıtıp, dışarıya güler yüzle görünmene sebep olan insana kavuşabilme ihtimalini, hep içinde canlı tutan duygudur.
nedeni ve kime olduğu bilinmeyen içgüdüsel ve toplumsal şartlanmalardan ötürü karşı cinse olduğu sanılan özlemdir.
şizofrenik bir durum olabilir. eğer doğru dürüst bir ilişkiyi beceremiyorsanız, yani iyi-kötü tüm huylarıyla sevmeyi, e bünye de yalnızlığı bir süre sonra kaldıramadığından, tam olarak size uygun özelliklerde biriyle beraber olduğunuzu hayal edebilirsiniz. bir süre sonra o hayale inanabilirsiniz de.. işte tehlike burada başlar ki, sanki gerçek bir şey yaşıyormuşçasına, örneğin onun iş seyahatine gittiğini hayal edersiniz. aradan belki bir ay geçer ve gerçekmiş gibi özlersiniz.
hayale asık olmak....kafanın uzerınde dolasan,her an senı takıp eden dusunce baloncugundakı yakısıklı beyaz atlı prensı ozlemek...çölde gül aramak gıbı sacma bır durum...
"...benim bir sevgilim var
henüz tanışmadığım..."
şebnem ferah - çakıl taşları
(bkz: beni ben mi delirttim)
(bkz: piatonik a$k)
imkansızlığın büyülü gizemine kapılmaktır. tutsak olmamak için gerçek dünyaya acil dönüş yapılmalıdır.
(bkz: goodnight my someone)
hayalindeki sevgili modelini her geçen gün daha fazla benimseyip özlemine özlem katma halidir.
sahibi bilinmeyen mektuplar yazmak, geleceği paylaşmanın yanısıra ve ona geçmişi armağan etmek ve onu özlemle beklemektir.
sorunlu insan davranışıdır.

--spoiler--
+cevat abi.
-
+cevaaat abiii!
-
+abiii dalmışsın ya...!
-hah! neöö! evet aleksandır aşığım biraz, bana mı seslendin?
--spoiler--
yalnızlığı başına vurmuş insandır.
özellikle birini değil aşık olmayı özlemiştir.
romantik filmlerden sonra sıklıkla görülür.
cok fazla mi odakladik ozlemi bunyemize. hep bir seyleri ozleme ihtiyaci,
hic bulamazsak olmayani, olmayan sevgiliyi.
(bkz: olmayana ergi) hayir bakinizin ici bos degilde ne alaka, ne cagristirdi. uzun olsun ersin falan mi geldi aklina acaba yazarken, yalniz iste napsin özlüyor o da belli sacmalamasindan.
daima derinlerde bir yerde ve de düşüncelerde bir boşluğun olması demektir. dikkat edilmelidir başkasının boşluğunda kaybolunmamalıdır.