bugün

sizofrenide sinir tanimamaktir.
iyi yönleri olan aşk şeklidir. kıskançlıktan deliye dönmezsiniz.
aşık oldukların layık olmayınca, layık olanlara aşık olamayınca olunur kardeş olunur.
hatta adı da roxanne koyulur. *

(bkz: şarkılarda yaşamak)
bu kişi genelde rüyalarda çıkar karşımıza. rüyada aşık olmuşsunuzdur o kısa zamanda. sabah kalkıldığındada izlenilen bir filmden yada okunulan bir kitaptan gaza gelinerek bu kişiyi gerçek hayatta aramaya başlarsınız.çok film izliyosunuzdur. aşık olunan o olmayan şahıs ne rüyalarınıza uğrar birdaha ne gerçek hayatta karşınıza çıkar. aşık olunduğu ile kalınmıştır. zaten bir süre sonra yüzü zihninizden silinmeye başlar.ama resim kabiliyetiniz varsa o olmayan kişinin suretini çizersiniz bir kağıda daha sonra da bakıp bakıp kafayı yersiniz..
attila ilhan'in " ne kadinlar sevdim zaten yoktular" dizesini animsatan durumdur.
meral okay' ın, kaybettiği eşi yaman okay' ya duyduğu büyük aşktır.

örneklerine de saygı duyulur.
efendim bu ask denilen mevzuatta kişi eger platonik ise, sevdiceğinin pire kadar olan güzel bir özelliğini deve yapar.
hatta bu sarhoslamada kişi ocak cadisi kivaminda olan kişiyi bile cleopatra yapabilir.(kabaca)

işte bu ask deryasinda yüzen kişinin gerceklikle bir alakasi kalmadiğindan dolayi beyninde büyüttüğün ötürü asik olunan kişinin gercekle bir alakasi kalmaz.

iste bu asli astari olmayan gerceklikten kopmanin daniskasi olan bir cesit sizofrenik bir sanridir.

ask zaten bir büyü değil midir?

vakti zamaninda mecnun'a sormuslar 'yahu bu leylada ne buluyorsun? gayet cirkin'. mecnunda zirank diye cavabi yerlestirmiş tabi ki 'ah siz onu benim gördügüm gibi bir görseydiniz'

sonuc mu? tabiki gerceklikten koptugu yallah cöllerde tarumar oldu mecnun.

iste buyuzden ya memur olacan yahutta kumarbaz bir masuk birinden birini secmek lazim. *
böyle birisi vardır, adı lisa dır.

yolculuga çıkarken iki kisilik bilet alınır, yemekte iki kisilik rezervasyon yaptırılır. her sey iki kisiliktir bu dünyada. şayet ikinci kisi esas kızın gölgesi durumundadır.

(bkz: su siralar icinde bulundugum durum)
(bkz: olunmaması gereken birine aşık olmak)
olan birine aşık olmaktan daha kolay olan duygusal eylem...