bugün

hayatı duygu sömürüsü olmuş bir başbakanın son sözü.

http://www.hurriyet.com.t...or/basketbol/21091127.asp
olimpiyat açılış törenleri artık bu kadar abartılıp, bu kadar masrafa sokacaksa bir ülkeyi! vermesinler daha iyi.
Niye vermesinler? işi gücü duygu sömürüsü olan bir başbakan tabiridir. Maksadı, müslümanlara vermiyorlar deyip, komitenin olimpiyatı verelimde müslümanlara da verildiğini görsünler demesidir. Ancak yemez sayın başbakanım madem vermiyorlar neden aday oldun diye sorarlar adama?
haklıdır başbakan. şöyle alsak olimpiyatları mesela tuncelide yapsak? güzel olur değil mi?acaba sayın başbakanın olimpiyatlar neden müslüman ülkelere verilmiyora kafa yorduğu kadar tuncelide halı saha maçı yapmanın bile ne denli tehlikeli olduğuna yönelik kafa yorduğu günleri de görecek miyiz?
(bkz: her kuşu siktik bir leylek kaldı)
türkiye yaptığı siyaseti gavurlara yedirmeye çalışan başbakan söylemidir. yer mi? bence yemez. adamlar bizimkiler gibi mi?
iç huzurunu, barışını ve spor altyapısını tesis etmiş herhangi bir müslüman ülke bulunmamasından dolayı olabilir.

senin istanbuluna gelecek bayan voleybolculara tecavüz edilmeyeceği ne malum, müslüman ülkenin başbakanı?
sporu bile siyasiler tarafından yönetilen bir ülkenin başbakanının komik yakarışıdır.
aslında bakanlıklar iptal edilsin. artık hiç birine gerek olduğunu sanmıyorum. aile ve sosyal politikalar, adalet, milli eğitim, milli savunma, maliye, iç işleri, dış işleri, kalkınma, kültür ve turizm, sağlık, sanayi ve ticaret, çevre ve şehircilik , tarım ve hayvancılık, derken son olarak gençlik ve spor bakanlığını da yetişebilen bir başbakanımız var. ülkenin şampiyon futbol takımı bile kupasını başbakan emriyle alabiliyor bu ülkede futbol federasyonu başkanlığı bile yaptı sayın başbakanımız. bence yanına 5-10 tane yardımcı verilse ne bakanlıklara, ne de meclise falan gerek kalmaz şerefsizim. ayakta alkışlıyoruz.

duygu sömürüsü ya da gerçek sonuçta bu söylem bir dahaki olimpiyatları müslüman bir ülkeye götürebilir ama bu ülke Türkiye olmaz artık .
sen altyapıyı iyi oturtma gerekli desteği sağlama ondan sonra vay efendim müslümanlara olimpiyatı vermezlermiş. siktir oradan.
başka memlekette kendi gibi olamadığından olimpiyatların kendi memleketinde yapılmasını istemiş olabilir.
olaya gel

Sen ne terbiyesiz bir adamsın!
Başbakan Erdoğan, Londra'da kendisini engellemeye çalışan görevliye fırça attı.

http://haber.gazetevatan....r-adamsin/468775/1/Gundem
(bkz: mağduruz da mağduruz)
gerekli ekonomik ve sosyal şartlarını yerine getirirsen gayet de verirler.
hangi müslüman ülkeye verilecek sorusunu beraberinde getirecek söylem.zaten müslüman ülkelerin çoğu fakirlik içerisinde afrikadakileri geç zaten bu nedenle. parası olanların hayatı olimpiyatlara ters örneğin daha bu yıla kadar olimpiyatlara kadın sporcu göndermeyen araplara olimpiyat verilmesini beklemek garip olur herhalde. bununla beraber iran suriye gibi ülkelerin böyle bir çabası zaten yok, singapur olabilir oranın da alt yapısı yeterli midir bilinmez. alabilecek bir tek aday türkiye var ki, istanbulun şu trafik çilesini görmesi bile yeter olimpiyat komitesinin istanbulu reddetmesine. metrobüslerin yolculara yittirildiği, köprüde 4 saat beklenildiği, hava alanında 1 saat uçak içerisinde oturulan, dünyanın en çok izlenen spor olaylarından olan f1'i o reklamla karşılaştırılamayacak düzeydeki birkaç milyon dolar için bırakan, doğru düzgün metrosu olmayan bir ülkeye neden versinler.

böyle ön yargıların boşa olduğunu göstermek için 2022 dünya kupasının katar'a verildiğini de birisinin hatırlatması gerek galiba.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
ayni ülkelere verip duruyorlarken çok doğru onermedir.
bunca zamandır olimpiyatları müslüman ülke olduğumuz için bize vermediklerini sanan birinin lafı.
sorumlusu yine akp değildir. her zaman ki gibi.
"olimpiyatları müslüman ülkelere vermiyorlar" diyerek, "o yüzden, 2020'de olimpiyatları bize verin!" demek istemiştir aslında. Maksatlı bir açıklamadır.
kafasını müslümanlıkla bozan, her soruya müslümanlık ile ilgili cevap veren kişinin söylediği sözler bütünüdür. (bkz: benim niye olimpiyatım yok)
güncel Önemli Başlıklar