bugün

sebeplerinden bir eğitimin sporu ezmesidir. Okullarda beden eğitimi dersine matematik koyan top balkona gelince tpou kesen zihniyetle bu başarı bile mucize.
okuldaki beden eğitimi öğretmenlerimiz. hep 5 olurdu karnede ama sonuç ortada.
hala alınmadığı görülmektedir.
tüm ulusumuzdur bu başarısızlığın sorumlusu.

benim biri 11 diğeri 7 yaşında iki çocuğum var, büyük olan 2 senedir voleybol oynuyor, bu yaz her ikisini birden judoya yazdırdım ve şimdi kuşak atladılar, madalya aldılar. hırs ve azimle çalışıyorlar. ama üst komşumun 2 küçük çocuğu kuran kursuna gidiyor, keza mahalledeki birçok çocuk öyle, hepsi benimkilere gıptayla bakıyor, özeniyorlar, spor yapmak, çocukluklarını yaşamak istiyorlar ama nafile.
anaları-babaları onları bu yaz gününde kuran kursuna gönderiyor sik varmış gibi.

sonra sen bu milletten, bu toplumdan olimpiyat başarısı bekle.

bekle yavrum bekle.
işte bu kafa sayesinde ülkemizin 3 yanı denizlerle çevrili olduğu için yüzmede başarısızız, zira çocukları yüzmeye imamlar götürüyor bu ülkede.
(bkz: imamın pikniğe götürdüğü öğrencilerin boğulması)
öğrencileri yeteneklerine göre branşlaştıramayan eğitim sistemi ve lanet olası sınavlar!

--spoiler--
almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık.
--spoiler--
havaların soğuk ve yağmurlu olması.
sen daha sporcular giderken her birine 60 tane altın verirsen...
Türkçe bilgisi kıt olduğu halde başlık açan yazarlardır.

(bkz: Her olimpiyatta başarılı olamama)

(bkz: hiçbir olimpiyatta başarılı olamama)

moderasyon gör bunları. Abidik gubidik gerekçelerle bizim entryleri sil sen daha.

edit:arkadaş düzeltmiş.
uluslararası olimpiyat komitesi. ramazan ayında olimpiyat mı yapılır?

(bkz: olimpiyatlar bu sene ramazana denk geldi)
ramazana denk gelmesi. şaka şaka.
2023 te kendi uydumuzla izlersek biraz hafiflemiş oluruz herhalde.
bu sene inşallah ders alınmıştır.
türkiye'de olimpiyatların nerede, ne zaman yapıldığını dahi bilemeyen insanların çoğunluğu oluşturmasındandır.
(bkz: sizi tanıdılar ben gideyim bari)
türkiye'nin hiçbir olimpiyatta başarılı olamaması sonucu olarak bir sorumlusunun olması gerektiğinin düşünülmesidir.

gençlik ve spor genel müdürlüğü ile çeşitli branşları federasyonlarına eşlerini dostlarını dolduran federasyon başkanları öne çıkmaktadırlar.

federasyonlar adeta çiftliğe dönmüşlerdir.