bugün

2020 olimpiyatları için hazırlanan tanıtım filminin en dikkat çekici yanı ''Allahuekber in the sky'' diye bir ritüeli taşımasıdır. Ya tamam anladık vallahi kızmıyorum eşe dosta bu filmin ihalesi verilebilir. Sonuçta ben normal işlerimde bile önce tanıdık olmasına özen gösteriyorum.. Ama ilk önce işin ehli midir? Sorusu benim için daha önemlidir. Rezalet ötesi tanıtım filmini buyurun buradan izleyin.. Görüntü olarak ve müzik olarak istanbul'un hangi dokusunu taşıyor acaba?
http://www.youtube.com/watch?v=-q2HG9NhFIM
tam olarak neyi tanıtmış olduğunu anlayamadığım filmdir. google maps'te haliçi gezdirseler daha açıklayıcı ve etkili olurdu.
shine bright like a diamond'ın ülkemizle alakasının anlaşılamadığı tanıtım filmidir. şimdi ülkemizi elmasa benzetiyor olabiliriz; ancak bu tanıtım açısından bir işe yaramaz. madem olay kültürel değerlerimizi yansıtmak, arkada türkçe bir parça çalsa; mesela barış manço, cem karaca gibi üstatlar çalsa eminim shine bright like a diamond'dan daha faydalı ve güzel olur.
milli kahvemizin latte olduğunu öğrendiğimiz sikindirik film.
güzel sanatlar ve balenin hayatımızın en büyük parçalarından biri olduğunu öğrendiğimiz sikindirik film.
inşaat ya rasulullah mottosunu iktidarın çok güzel benimsediğini gösteren sikindirik film.
Müezzinimizin Rihanna olduğu, ne olduğunu bizim anlayamadığımız filmin ta kendisidir.
ülke içinde oy için islami kesime, ülke dışında modern ve laik kesime oynandığını ispatlayan sikindirik film.
kadrajı çevirince, sokakta koşanları kovalayan polis görünse, daha bir dikkat çekici, daha bir gerçekçi olurdu.
varyap meridyen ne alaka amk denilesi siktiriboktan film.
ata sporumuz olan bisiklet akrobasisinin cami minaresi ile bütünleştirilerek ne ayak amk diye sorulmasına sebep olan on sik rezilliğinde film.
istanbul görüntüleri dışında bizden hiçbir şeyin olmadığı ''tanıtım'' filmi. müzik yabancı, kullanılan ögeler yabancı. kim latte içiyor? kaç kişi o plazalarda çalışıyor? kaç kişi müzeye, sergiye gidiyor? sorsan istanbul modern'in yerini bakarlar yüzüne mal mal.
birlerinin cebini fena halde doldurduğuna inandığım rezalet film.
hadi tamam turkce bir muzik olmasi onemli degil de bence sozsuz soyle klasik muzik falan olsaymis arka fonda o latteye daha cok yakisirdi. hadi diyelim illa rihanna soylesin o zaman filmde de gece hayatini falan koysaymislar. vapura atlayan insanlarin shine bright like a diamond demesi cok sacma olmus.
Akp iktidarinin pazarlama tekniklerini son derece iyi bir sekilde kavradiginin ve pratikte de bu teknikleri son derece iyi bir sekilde kullanabildiklerinin kanitidir.
latte nedir diye sokakta anket yapsan yüz kişiden beş kişinin bileceği bir ülkeyi tanıtmaya soyunmuş film.
bence fazla soyunmuş amk.
"Acaba rihanna'ya telif hakkı ödediler mi?" sorusunu akla getirmektedir.

Birkaç gün sonra gündeme geliriz.
diamonds şarkısının sürekli kesilip durduğu tanıtım filmidir.

zaten olimpiyat videosu değilde sanki istanbul'nu kendi tanıtım filmi gibi duruyor. ama istanbul'un tanıtım filmi olsa bile yine kötü. olmamış bir tanıtım filmi yani. bilmiyorum ... işimiz allah'a kalmış.