bugün

(bkz: ankara daki sahaflar)
korsan kitaba "kırık" denilen kitap çarşısıdır.
olgunların karşısında köfte ekmek yapan elemanlar mevcuttur ve yediğiniz zaman bunun sokaktaki güvercinlerden birisinin eti, araya sucuk karışmış köftemsi bir şey ya da tavuk derisi çıkma olasılığı yüksektir.
öyle istediğiniz fiyata kitap satabileceğinizi düşünmeyin, zor alırlar.
adilhan'ın eline su dökemeyecek kitapçılar çarşısıdır.
pahalıdır.
bütün kitaplara orjinal diyen ama çakma oxford satan çarşıdır.
korsan pazarı. başkentin göbeğinde korsan kitaba yine korsan bandrol yapıştırıp satan, hayatlarında tek bir kitap okumamış '' kültür emekçileri'' çarşısı.
ilginc dialoglari yasadigim carsidir. mesela bu senenin basinda ispartada okuyan kuzenimin hazirlik kitaplarina bakmak icin gitmistim olgunlara. kitapcilardan birine verdim listeyi adam bana direk:
-ispartada mi okuyor kayseride mi? dedi onunde secdeye kapandim adamin...
ve de bugun rusca kitabima almak icin gittim bu yuce mekana. birine sordum:
- rusyaya yolculuk kitabi var mi?
- bizde yok ankara kitapevine bak sen onu.
- yok ya orjinal aramiyorum korsan alicam
- tamam ya orada korsan satiyor su iki ilerideki tezgah ankara kitapevi.
-[fade to black]
bütün kitapların korsanlarını 5 ytl ye bulabileceğiniz yaymacı kitapçıların bulunduğu sokak.
her türlü kpss kitabının bulunduğu ve en çok satanlar listesindeki kitapların sadece 5liraya satıldığı kitapçılar çarşısıdır. klasik eserler bulmak zordur. az satan bir roman için hiç zahmet etmeyin bulamazsınız.
acayip mekan.

tezgahta dizili yüzlerce kitap var. yırtık kot pantolonlu kafası kapuşonlu bir abi tezgahın ortasına kitaplardan yastık yapmış bağdaş kurmuş oturuyor.
"bu ne kadar abi" dedim. "5 lira" dedi. "şu ne kadar abi" dedim "hepsi 5 lira koçum" dedi.

sanki çorap satıyor amk.
güncel Önemli Başlıklar