bugün

kendini tanımış ve artık ne istediğini bilen kadındır
(bkz: kadın yaşlanınca kart erkek yaşlanınca olgun)
kadınlar nedense ömür boyu teenage mod da yaşayıp, sürekli artan makyajla sadece fiziksel bir sunum yapabildikleri için, az bulunur insanlardır.
(bkz: moruke)
bir erkegin sahip olabilecegi en büyük huzurudur.
dırdır etmek yerine, susup dinleyen, sırasını yerini bilen kadındır çünkü bu kadın.
olgunlugunun, yaş almasıyla asla ve kat'a alakası da yoktur. var diyenlerin alnını karışlar bu kadın, çirkefleşebilir, ter edip gidebilir. sessiz atın çiftesi pek olur misalidir. misaldir, emsaldir.
(bkz: dolgun kadın)
kendine tanrının gözleri ile bakmaya başlamış kadın.

anladın dimi der tanrı o ilk an,

anladım der kadın.
30 yaş ve üzeri kadındır.
bilgi, birikim, paylaşım ve bunun gibi bir kadında aranabilecek tüm olguları bünyesinde barındıran, kapris yapma yaşını çoktan geçmiş, aklından geçenleri ağzında gevelemeden direkt olarak söyleyebilme aşamasına erişmiş ve kendisiyle zamanın nasıl geçtiğini asla anlayamayacağınız kadın.
hastasıyım.
ülkemizde nadir bulunan kadındır ve hemen her erkeğin özlemidir ki zaten kadın dediğin budur gerisi sadece onu anımsatır.
kendinden bahsedilmesi bile yara deşer.
olgun kadın yıllanmış şarap gibidir. bir kere içerseniz diğerleri tad vermez.
yavan gelir.
hayyam okuyun biraz.
bunun bir de "ben senden olgunum, hi hi, evet." diyerek "olgun"lugunu karsi tarafin gozune sokan ama davranislarinda liseli kizlari aratmayan versiyonlari vardir. atsaniz atilmaz, satsaniz satilmazlar...
her haliyle, şımarık olmayan kadındır.
sana ne olduğunu çatır çatır, hiç çekinmeden yüzüne söyleyecek ama aynı zamanda seni olduğun gibi kabul edip sevebilecek kadındır.
"olgun kadın"

her genç erkeğin fantazilerinde canlandırdığı ve büyüyünce dahi hep yakınlık duyduğu bayan modeli.

--spoiler--

kadınlığını yaşamaktan utanmayan,aptalca aşk oyunları oynamayan,sıcak soğuk taktiği uygulamadan sevdiğini hissediyorsa hissettirmesini de bilen ,hayır deyince hayır demek isteyen, evet diyeceği varsa karşısındakini süründürme amaçlı saçmalamayan kadındır.

efenim ne demişler ; " çorbanın iyisi eski çömlekte pişer"

akşam güneşi gibi kadındır.

hayatında çocukluğunada yer verendir, gözlerine bakınız ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.

bugüne kadar "kadınlar erkekler daha çabuk olgunlaşır" yalanıyla kandırılmış biz erkekler tarafından özlemi çekilen kadındır. yalnız ben olgun kadın yerine olmuş kadın demeyi daha uygun görüyorum. yaşı illa ki 30 olmak zorunda değil bir hatunun olgun olması için. işini, gücünü, evini, kısacası hayatını bir düzene oturtmuş, ayakları yere basan, ne istediğini bilen, sorunlarıyla sıkıntılarıyla, hayata karşı korkularıyla erkeği boğmayan kadındır kısaca. bu kadın tipi aslında her erkeğin beraber olmak istediği kadın tipidir. tamam erkek sarandır, sarmalayandır, kollayandır vs. ama erkeğin ilgiye ve şefkate, sevilmeye, şımartılmaya ihtiyaç duyduğunda kadın da bunu başarıyla yapabilmelidir. ben sıkıldım artık açıkçası artık bugüne kadar hayatıma giren birçok sevgilimi büyütüyor olmaktan. sadece bir kaçını büyütmedim, karşılıklı birbirimizi büyüttük, zaten onlar da en sevdiklerim oldu. erkeklerdeki olgun kadını arzulama dürtüsü götümüzden uydurduğumuz bir şey değil yani! 30 yaş civarındaki kadınların evlenilecek adam yok serzenişleri bile çekici gelmeya başladı ben de artık, o derece.

rumuz: 25 yaşında genç, yağız ve yağuşuklu reklamcı.
--spoiler--
sabırla beklenen kadın tipi. bulana imrenilesi, bulamayana acınası durum.
bulunması çok zordur. taklitleri mevcuttur. * *
milf - dişi panter.
sorun çıkarmak yerine sorun çözer.
tartışırken çirkeflik yapmaz, sabretmeyi bilir.
olgun düşünceye varmış insanın tercih edeceği kadındır. iki insan arasında yaşanılan duygu alış-verişinin yaş durumu bile engellemeyez. sonuç itibariyle insan denen yaratığın ruhu olmadan hiçbir sonuç elde edilemeyeceğidir. bedenlerimiz birer et parçasıdır ona hayat veren ruhumuzun ta kendisidir. eğer bir insanda ruhtan eser yoksa o insan toprak altında dursa daha verimli olur çünkü en azından yeraltındaki böcekler onu yerde bir faydası dokunur.
arada nefes alması gerektiğini hatırlayan kadındır.
ideal kadındır. olgun olcak ya. konuşmayı bilecek, oturup kalkmasını bilecek. çocuk çocuk trip yapmayan, halden anlayan kadındır. herkese tavsiye edilir.
15-20 yaş arasındaki erkekler için 25-35,
20-25 yaş arasındaki erkekler için 30-40,
25-35 yaş arasındaki erkekler için 35-45,
35-45 yaş arasındaki erkekler için 50-55,
50 yaş üstü erkekler için cennette bekleyen hurilerdir.