bugün

californi'da yaşanmış ve kayıtlara geçmiş bir olaydır.
adamın biri iş seyahati nedeniyle gittiği uzak bir yerde otele kaydını yaptırır ve odasına çıkar. işleri uzun süreceğinden, bir müddet sonra eşi de yanına gelecektir. odasına yerleştiğinde masada internet bağlantısı hazır bir bilgisayar görür. eşi yola çıkarken kendisine, varıp yerine yerleştiğinde beni hemen haberdar et diye ısrarlı tembihte bulunmuştu. odada hazır bilgisayar verken, karısına email atmaya karar verir. fakat yazdığı mesajı farkında olmadan eşine değil, yanlış bir adrese gönderir. tam bu sırada farklı bir yerde başka bir kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür. bir ara bilgisayarını açtığında kocasının email adresinden kendine email geldiğini görür. gelen mesajı okumayı bitirmeye kalmadan yere yığılır kalır. bayılan kadını, kendisini oda ortasında yerde yatar vaziyette bulan yaşlı annesi kendisine getirmeye çalışır. ölmüş kocasından geldiğini sandığı emailde okudukları karşısında bayılıp kalan kadının emailinde şunlar yazıyordu.

kime: sevgili karıma
konu: yeni ulaştım

benden haber aldığına şaşıracağından eminim. burada bilgisayar var. dışarıyla haberleşebiliyoruz. buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

not: burası çok sıcak...
sasilmamasi gereken bir durum olup, "cennete gitmek istiyorsaniz, bu maili 10 kisiye gonderdikten sonra kendinizi camdan asagi birakin, aksi takdirde 3 vakde kadar cehennemde olacaksiniz" yazili reply mailinin size ulasmasidir.
yanılmıyorsam bu konu dabbe filminde ele alınmıstır. herif ölür ve olen kişi en yakın arkadaslarından birine mail yolu ile bir resim gönderir. resimde ise butun hepsinin öleceğini demek ister. ve gercek olur.
the end.
yakın zamanda o şahsı ziyarete gitmekle sonlanacak olan olaydır.
(bkz: rahmetli de mail alırdı)
oradaki internet ağının burdakine taş cıkardığı anlamına geliyor.
(bkz: forward mail fıkraları)
cevap yollamak baya zor olur.
mahmut@araf.com.ot (.ot uzantısı öteki taraftır) gibi bir mail adresinden gelirse kendisi daha yeni varmış demektir.

mahmut@cennet.com.ot gibi bir mail adresi ise kendisinin mekanını cennet olduğunu ispatlar.

ancak zebani@cehennem.com.ot olursa zaten mahmut o anda yanmakla meşgul olduğundan zebaniler tarafında size bilgilendirme maili gelmiş demektir.
artık diğer tarafın da bilişim teknolojilerine ayak uydurduğunun göstergesidir.
edit: ulan buraya bilişim filan yazdık ama, birisi gelip, nedir bilişim dese verecek cevabım yok. bilgisayar gibi bişii olsa gerek.
(bkz: ölen birisinden ismail almak)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.