bugün

(bkz: stultis non succurritur)
Başaramadığım şey, çok denedim ama başaramadım. Samimiyetsizlikten de nefret ederim, o yüzden soğukkanlı olmayı tercih ettim. Mizah, eğlence anlayışım iyi de, çevreye yansıtmakta zorlanıyorum. Arkadaşlarımı da zaman geçtikçe kategoriledim yakınlık oranları ile. Bazıları ile eğlence, bazıları ile bilim ve az kısmı ile yolculuk. Sohbetler de değişiyor normal olarak. En korktuğum şey de bu farklı kategorilerdeki arkadaşlarla bir araya gelmek. Hemen ortamdan kaçarım.. ¤
işte bu benim her zaman yaptığım eylem.

her zaman açık net. gizli saklı yok. miiisss.

ps: böyle kafa çok rahat oluyor.
hiçbir role gerek olmadan, nasıl davranmalıyım kaygısından uzak, sadece ama sadece tüm doğallığınla kendin olmak.
ne yazık ki günümüzde 'olduğu gibi davranan' insan sayısı çok az ve birçok kişi 'o ne der/bu ne der' kaygısı ve bir başkasından onay alma korkusu yaşadığı için kendisi olmaktan uzaklaşıyor.
oysa en güzeli; tamamen olduğumuz gibi davranarak, sade ve basit yaşayabilmek.
görsel
iş hayatında yanlış davranış oldugunu düşünüyorum. Ye kürküm ye devrindeyiz ve kendini satmayı bileceksin arkadas. Yaptıklarını abartacaksın. Göze sokacaksın oldugun gibi davranmayacsksın.
akıl, gönül, söylem bütünlüğü halidir ki, hoştur.
tam olarak yaptığım şeydir. farklı davranınca kazanacağım onca şeyi iterek kendim gibi davrandım ve başlangıçta kazanamayacağımı düşündüğüm onlarca şey kazandım.
her zaman yaptigimdir. bu yuzden kazanip bu yuzden de kaybederim cogu zaman.
Çok duygusalım normalde ağlar dururum lan olduğum gibi davransam!
genelde yakın olduğun insanların yanında yapılan ama her zaman yapılması gerektiğini düşündüğüm davranış biçimi.
kaybetmektir, hemde birini yüzüne gülerken kaybetmektir.

o yüzden dürüstlüğü yüceltirken burada birilerinin kaybetmesine neden olmayalım.
Bence başarıya ulaşmak için ilk gereken özelliktir. Size uygun olmayan bir davranış şeklini benimsemek sizi hiç bir yere ulaştırmadigi gibi mutsuz yapar.
doğrusu olduğu gibi davranmaktır. zira kendisinin ne olduğunu bilen insanın varlığı meçhuldür.
Sosyo kültürel varlık olarak kendin olmayı denemektir.