1. 1.
  20li-30lu yaşlarda olup da tam anlamıyla bir embesil gibi davranarak iq yaşını 0-5 yaş olarak dışarıya aksettirmekle mümkün olabilecek durumdur.

  (bkz: ben bunu gördüm)
  2 ... buyuk resim gorucu
 2. 2.
  genellikle 1.55-1.60 boy,küçük burun,kulaklar,doğal olarak ince bir ses tonuyla 20li-30lu yaşlarda ekstra bir çaba sarf etmeden de çevrenizdekilerinizin üzerinde yaratabileceğiniz göz yanılgısı.
  (bkz: ben bunu yaşadım)
  ... gudumlu anne terligi
 3. 3.
  (bkz: minyon tipli olmak)
  (bkz: şebnem ferah)
  1 ... emektar
 4. 4.
  bodur tavuk her dem piliç gösterir.
  1 -1 ... gudumlu anne terligi
 5. 5.
  kötü bir durum, hiç hoş değil özellikle erkekseniz.

  bir iş için bir yere gitmiştim kızla sohbete başladık bir süre sonra kız dedi ki kampanya hediyesi olarak çanta vereyim dedi bende neden ki dedim o da okuyorsun sanırım dedi. ben yok ne alaka okul biteli 5 sene oldu dedim kız şok ! kaç yaşındasın ki en fazla 23 dedi ben yok biraz daha büyüğüm dedim kız iyi bir şey dedi ama ben kabul etmedim e sonuçta erkekler geç olgunlaşır lafı var üzerine bir de böyle bir şey çok sinirlendim.
  1 ... emmett l brown
 6. 6.
  belli bir yaşa kadar eziyet, belli bir yaştan sonra da marifet sayılır.
  1 ... asharkinthewater
 7. 7.
  insanı çelişkiler insanı yapar. marketten alkol alırken veya bara girerken kimlik sorarlar, nefret edersiniz o soran kişiden. başka bir gün, marketten alkol alırken veya bara girerken kimlik sormazlar, nefret edersiniz o sormayan kişiden. çünkü akabinde "neden sormadı ya, yaşlandım mı acaba" diye ağlayasınız gelir, bana öyle oluyor yani.
  ... yarteles
 8. 8.
  25 yaşındayım. 26'ma az kaldı ve olduğumdan genç gösteriyorum. bu durumdan da oldukça memnunum. öğretmen olmama rağmen istisnasız yeni tanıştığım herkesin beni üniversite öğrencisi sanması hoşuma gitmiyor değil. geçenlerde bir üniversite öğrencisinin "abi valla 19 sandım." demesiyle epey keyiflendim.

  sanırım bunu genç gösterme olayının sırrı da var ama söylemem. *
  -1 ... andromeda yi gordum lan
 9. 9.
  genç değil de bildiğin küçük göstermek oldu bu. yaş 19, birisi bugün valla 14 falan duruyorsun dedi problem bende galiba.
  1 ... siir senin yuzundur
 10. 10.
  sık sık yaşadığım hadise. ki genellikle beni mutlu hissettiriyor bu durum.

  23 yaşındayım, birkaç ay sonra 24 olacağım ama özellikle sakalları kestikten sonra, "18 misin sen?" minvalinde bir sürü soruya maruz kalıyorum.

  hatta ve hatta sık sık sinemada +18 ibaresi olan filmlere girişlerde hala daha kimlik göstermek durumunda kalıyorum.

  hayat garip.
  6 -2 ... rotblau