Advertisement

 1. 1.
  günümüz sinema seyircisinin yedinci sanat ziyanlığı bir filme haddinden fazla ilgi göstermesi ile artık hatırı sayılır bir kitle oluşmuştur. oldboy'un asya sinemasının yüz akı olduğu , çekimlerin ve oyunculukların üst düzey olduğu, senaryonun rahatsız ediciliği , falan da filan... ulan açıkça çıkıp ensest ilişkiye duyulan merak , bir yerlerde yıllarca hapsedilme manyaklığına duyulan manyak sempati falan desenize şuna, meydan kavgasını canlı(!) izleyebilmenin tadı!
  yok tarantinisk film, yok inanılmaz replikler var... siz çıkmış " müzik kompozitörü, rejisörü, ışıkçısı, oyuncusu , alt metni...ya bırakın lan bu ayakları! eğer şiddeti işleyip bu sizin bilinçaltınızda yatan şeylere dokunmadan geçseydi sevecek miydiniz yine bu kadar? ya da başka bir şaşırtıcı final , estetik yönetim, başarılı kurgu vs. yeter miydi sizlere? bence en harika kurgu da olsa, en alengirli metin de olsa asla bu kadar sevmeyecektiniz. sağda solda sinema hakkında zerre bilginiz olmamasına rağmen " abi teknik açıdan kusursuzdu, rahatsız edici ama güzel bir iş" diyorsunuz. bilmiyorum demek de bazen sizi yüceltir, unutmayın. sinemadan anlamıyorum ama bastırılmış duygularım ve yüzleşmekten korktuğum şeyler bu filmi sevmem için yeterli nedeni verdi bana deyin, biraz olsun dürüst olun!
  3 -12 ... umbertobaggio
 2. 2.
  sonuç itibari ile oldboy sevmenin bastırılmış enseste yatkınlığın sonucu olduğu sonucunun ortaya konduğu bi değerlendirmenin olduğu başlığın adı.zira hulk filmini izlerken hepimiz yeşil dev adam yada bukalemaun gibi renkten renge giren çirkin ötesi bi hellboy yada gorilde olmak istiyoruz.bu yüzden seviyoruz bu lavukları.O.çocuklarındaki o.ları oynayan oyuncuların hepsi aslında içten içe o. olmak istiyolarki o rolü kabul ettiler.aaah freud ahh dedirten başlık.
  1 ... zigana34
 3. 3.
  irreversible filmini sevdiyseniz de derhal bir tecavüz check-up'ından geçmeniz salık verilir.

  (bkz: kel alaka)
  (bkz: kel mahmut)

  mesela Bisiklet hırsızlarıen sevdiğim filmlerdendir. Bende de zaten bir bisiklet çalma sevdası vardı ki sormayın gitsin. Kendimi buldum filmde vesselam!
  3 -1 ... elmakebabi
 4. 4.
  film olarak begenilen fakat günlük hayatta kesinlikle karsılaşılması istenmeyen bir filmdir.
  ... dilbeste
 5. 5.
  filme film gözüyle bakan izleyici kitlesidir. oldboy oyunculuk açısında fena olmayan, senaryo, kurgu ve yönetmenlik açısından üst düzey bir filmdir.
  ... pulp fiction
 6. 6.
  her sinema seyircisi veya eleştirmeni gibi herkesten tam not alan,* ele avuca gelen bir kaç senaryodan bir tanesine sahip bu film. teknik açıdan kusurlu olabilir* fakat herşeye rağmen müthiş bir film. doğal olarak ne yere sığıyor, ne de göğe.
  1 ... sayko