bugün

durup durup insanların önüne getirilen depremdir. Her sene en az 2-3 kez gündeme gelmektedir. yeni çıkan araştırmalara göre 2034' e kadar büyük deprem olma olasılığı %35' miş ve şiddeti 7 büyüklüğünde olacakmış. daha fazla endişenlenmek için;

http://www.milliyet.com.t...007/08/14/yasam/ayas.html
(bkz: olasi istanbul depremi)
olmayasica.
insanları korkutmaktan öte geçmeyen iddia, yıl içerisinde, ahu tuğba'nın aşk hayatı ile ilgili haber yapılamayınca, doğuş hede ile evlendi mevzuları bitince, oşubu şuobu ile dönercide yakalanamayınca, kısacası dandirikten gündem maddesi kalmadığı zaman piyasaya ısıtılıp sürülen ve herkesin kafasını kurcalayan doğa olayı.

bre insan ırkı; adamlar kafanızı oyalıyor, halen farkında değilmisiniz? rezilliğin diz boyunu geçtiği ülkemde insan karnını doyuramazken birde bu şekilde kafa karışıklığı yaratmaya çalışan insanlara kulak asanlar var. yazıktır, günahtır.

(bkz: gaybı allah bilir)
-sessiz ölümü ensesinde hissetmek.
kız arkadaşımın annesinin izmir'e taşınma sebeplerindendir. sinir bozucu aslında bu tür şeyleri şimdi bilmekte neyin nesi oluyor ölüme ayağımızı yorganımıza göre uzatalım cümlesi de kullanılmaz ki. duymamış oldum ben bu olası deprem tahminini.
her an olması beklenen deprem.

Gözünüzü lambalardan ayırmayın.

aha, sallanıyo mu ne?

kaçın, kaçıııııııııın!

(bkz: yanlış alarm)
ihtimali bile korkutandir.
(bkz: deprem korkusuyla sürekli lambaya bakmak)
öyle ki, insanın aklına ''e ne yapalım artık, allah bilir; hem olsun, istediği kadar büyük olsun, belki enkaz altından sağ çıkarız, kesin ölmeyeceğiz ya!'' gibi saçma sapan bir teselliyi getiren olgu.

her an tepemizde hem de, çok kötü. iğrenç bir şekilde beklemeye sebep ölümü... daha doğrusu evin başımıza yıkılacağını... (illa ölecek değiliz ya)

bir de tamamen kendinle ilgili bir şey de olsa, biraz daha az olabilir belki hissetirdikleri, hissettirecekleri. lakin insanın etrafındakiler de var; ailesi, dostları... her kimse artık.

düşünmesi bile korkunç.

uzatamayacağım...
(bkz: gaçın la gaçın)
* yakın zamanda olma olasılığı yüksek olan depremdir.
bir medyumun söylediği (geçen sene yineledi) ve çok fena aklıma takılan bir sözü vardı. "ben bazı konularda gayb'tan haber veremem ama merak etmeyin bir on yıl daha deprem yok!"
bu sözü tam olarak ağustos depreminden 1 yıl sonra söyledi!
yani 2009 a kadar garanti verdi ama sonrası? bilmiyorum, ben tetikte olacağım..
(bkz: anladın sen onu)
yetkililerin dikkatli olalım dedikçe hiçbir önlem alınmayan depremdir. kaderciyimdir ama bu vurdumduymazlık çok canımı acıtmakta içine yandığımın ülkesinde.
(bkz: akp hükümetinin deprem politikası) *
kisa donem icinde gerceklesmesi beklenen depremmis.

http://www.aksam.com.tr/h...55,4&tarih=02.04.2006

--spoiler--
'.......2008'de Marmara Denizi'nde 8.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelecek. Bu depremi 3 - 13 Ağustos 2008, 4 - 14 Eylül 2008 ya da 21 - 31 Ocak 2009 tarihlerinden birinde bekliyorum......'
--spoiler--
bandırma'nın 30 mil güneydoğusunda, 8.0 şiddetinde gerçekleşme ihtimali olan deprem.
istanbul a yakın bi yerde olursa allah korusun çok büyük bir kıyıma sebep olacağını düşündüğüm deprem.

(bkz: allah göstermesin)
bir takım kişilerin "bunlar çok azmıştı zaten. din, ahlak elden gitti. lazımdı böle bişiler." şeklinde, ruh ve sinir hastalıkları seviyesinde ki olası deprem.
halkı paniklendirmekten öteye gidemeyen tahminler bütünü.
"istanbul'un ve istanbul'lunun sel-sefil olması için depreme gerek yok" dediğim olay.

10 dakika yağmur yağsın, deprem etkisi yapıyor zaten.

deprem mi vız gelir tırıs gider...
Artık kabak tadı veren, sonuçları ne kadar korkunç olursa olsun olsada kurtulsak artık dedirten deprem. (Öleceğimiz varsada ölürüz, günü gelene ölüm her yerde.)

-8 yıldır marmaradaki bütün personelin deprem konusunda gördüğü kurs ve eğitimler yüzünden jeoloji profösörü olmasına sebep olan deprem.
-eğitim gören bir çok sağlık personeli güvenlik görevlisi v.s gibi şahıslara ''biz uzaydamı yaşıyoruz, deprem olursa biz etkilenmiycekmiyiz'' dedirten deprem.
-olası deprem sonrası gerekli tüm tedbirleri almak ve felaket durumunda kimin nerde nasıl görevli olacağı, kaç dakikada kriz merkezine ulaşabileceği kullanacağı teçhizat ve ceset torbasına nasıl ulaşacağı önceden belli olan personelin, yazılan felaket senaryoları sonucu ruh sağlığının bozulmasına ve onca eğitimden sonra tayin isteyip gitmesine sebep olan deprem.
yeniden medyaya düşen deprem.
çok yakında olacağı söylenen depremdir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20200923.asp

yağma için doğudan kamyon kamyon gelecek kürtlere not: daha önceki depremde buralara istilaya gelenlerin çoğu buralara yerleşti, boşuna gelmeyin. size bir şey bırakmazlar.
cem uzan'a hapis şoku ile arasında pek de fark olmayan haberlere konu olur.
(bkz: ağzımızı hayra)
(bkz: götümüzü bayra)