1. .
  (bkz: akp hukumetinin deprem politikasi)
  -1 ... hyperion
 2. .
  felsefe dersinde öğretmen kişisi yanındaki sandalyeyi göstererek sandalyenin varolmadığını inandıracak bir kompozisyon ister ve çakal öğrence kişisi hangi sandalye? cevabıyla herkesi dumura uğratır.

  hangi istanbul?
  3 -1 ... eko le pew
 3. .
  türkiye'nin bittiği andır.
  1 ... xeroquark
 4. .
  olmayasıcadır. kimi yerlere bakıldığında 1-2 dakika için çok büyük kayıplara neden olabilecek şiddetli bir depremde bırakın 1 saati 10 dakika bile düşünmek ölüm gibi bir şeydir. istanbul ne depreme hazırdır ne de deprem sonrası toparlanma işini en iyi şekilde yapabilir. sadece istanbul değil türkiye'de olan bilinçsizlik buna engeldir. tek dilek allah'ın bu kötü durumu hiç bir ülkeye yaşatmamasıdır bittabi.
  1 ... visibilia ex invisibilibus
 5. .
  bir saat sürmesi bir yana, bir saat sürdüğünü söyleyecek istanbullu sayısı bir yana.
  3 ... lazio
 6. .
  istanbulu yıkar, yeniden inşa eder, daha beter yıkar.
  1 ... chanson de roland
 7. .
  eğer olursa kıtalar arası değişimlere sebebiyet verir. bırakın can ve mal kaybını bir kenara, kartal halkalı'yla bütünleşir, boğazlar ortadan kalkar, trakya batı karadenizle bitişik olur, türkiye sınırlarını geç, tümden anadolu ve balkanların şaftı kayar.
  2 -1 ... zedx
 8. .
  istanbul'un nüfus problemini çözecek bir insanlık trajedisi olur. bi de yapılan köprü ve kavşaklar yıkılır.
  (bkz: kırım ın boğaza girmesi)
  2 -1 ... kacak dovusen ayi
 9. .
  ha bir de ayrıyetten belirtmek gerekir ki, -bu depremin şiddetiyle de alakalı olarak- avrupa istediği kadar bizi birliğe almasın, izmir vatikan'la, edirne de budapeşte ile sınır komşusu halini alır ki o noktadan sonra evinizdeki dünya atlasını atın gitsin, yeni basımlar çıkacaktır en kısa zamanda.
  1 -2 ... zedx
 10. .
  ölmeyenlerin çoğu şeyi ele geçireceği aşikar olacaktır.
  -1 ... alone with everybody