bugün

olası bir genel aftan sonraki öcalan'ın durumudur.

başta idama çarptırılan ve oy birliği ile idamı onaylanan, danıştaydan geçen ama ab uyum yasaları ayağına mecliste idamı durdurulan, idam yasasının kalkmasıyla müebbet hapise mahkum olan öcalan piçinin durumu aslında çok nettir.

öcalanın cezası bilmem kaç yüz kez ağırlaştırılmış müebbettir ve hiçbir aftan yararlanamaz. ömrünün sonuna dek bir kısmı hücrede olmak üzere hapishanede yaşayacaktır. dışarı çıkması kesinlikle imkansızdır. resmi gazetede de geçmektedir fakat şuan için ilgili konunun resmi gazetedeki bölümünü bulmak oldukça zordur.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/179858.asp
Genel aflar insanlar içindir.
Hemencecik Genel af da neymiş? Halkı galeyana mı getireceksiniz? Akp hükümetini hiç tanıyamamışsınız.

Önce apoyu bir başka yere taşırlar, sonra daha geniş bir yere taşırlar. Sonra yarı açık cezaevine taşırlar. Sonra ev hapsi derler, en sonunda ise ev hapsini şartlı salıverme vs. Diyerek apoyu salarlar.

Her şey yavaş yavaş ve halka pek fazla hissettirmeden olur. Akpnin mantığı budur. Ani bir hareket olursa hemen geri adım atıp sonra aynı hareketi yavaş yavaş yaparlar. Valla bu akpden cidden korkulur. Adamlar açık ara türkiyedeki en sinsi ve perde arkasından iş çeviren parti.

Ben inanıyorum ki perde arkasından demokratik özerklik bile vermişlerdir çoktan, ama söylemiyorlar tabi halk galeyana gelmesin diye. O değil de vatanın bütünlüğünü ve birliğini savunan milliyetçi bir parti vardı sahi. Hiç gören oldu mu, ülke bölünüyor ama halen harekete geçtikleri yok.