bugün

insanın zaten var olan iman gücünü kat be kat artıran , mu'ücizelerden biri.

evet yaşadım... geçenlerde, pasifik okyanusu'nun uç noktasındaki st. southtwat'tan ny city'e doğru yol almıştık. altımızdaki saatte 527 mile yapan sür'at teknesiyle bile 6 saat 27 dakika süren bu yolculuğun henüz ortalarındaydık ki etrafta ne bir adacık, ne bir insancık ne de bir gemicik vardı. ben ve birkaç manken arkadaştan başka kimsecikler yok idi. suların üstünde kayar gibi gider iken, ansızın yedimizin de içini bir huzur kapladı. bu huzra hemen yakınlarımızdan, gökyüzünden gelen bir ezan sesi vesile olmuş idi. hepimiz çıplaktık fakat bu güzel anda göz yaşlarımızı tutmak anlamsız idi. her tarafımız ıslandı. hemen, teknemin burnunu kabe'ye çevirdim. sonradan araştırdığım kadarıyla öğren idim ki herkeş duyamıyormuş okyanusta ezan sesini. birkez daha kendim, teknem ve manken kızlarla gurur duydum.
(bkz: 31 cekerken ezan sesi duymak)
(bkz: kara göründü)
okyanusun ortasında fazla kaldığının göstergesidir.
ne ararsın tanrı ile aramda
sen kimsin ki allahın adını anarsın?
hakikatten gözün yoksa haramda
teknede mankeni ne yaparsın?

aklın olsa okyanusda ezanı arayacak kadar aptal olmazsın
bi çiçeğe bakınca göremiyorsan allahı
kusura bakma dünya küçülse avcuna sığsa gene bulamazsın.

aklın sıra ironi mi yaparsın
senin gibi armudu çoktur amma
rabbin seni yaratmasa hiç
ismini bile bilmediğin bir baban bolur muydu piç?
bir müslüman açısından ölümün yaklaştığına işaret ediyor olabilir, topuklayıp kaçılması akıllıca olur.
okyanusun ortasında ki deniz fenerinin aslında minare oluşunun sonucudur. ayrıca imamında orya diyanet tarafından bilinçli olarak atanan meşur oflu imam olduğu rivayet edilir. oflu imamsa, cemaati olmamasını hiç dert etmemektedir.
(bkz: deniz tutmasi)
neil armstrong ayda duymuş siz okyanusta duymuşsunuz çok mu?

garip değildir.

bir gün herkes müslüman olacak !
(bkz: Allahım sana geliyorum)
öteki dünyaya cenabet gitmemeniz için bilinçaltınız tarafından üretilmiştir.