bugün

deli saçmasıdır.imkansızdır.

bunu söyleyen adam bir de peşine bir yığın insanı takmıştır. ki hadi diyelim bu adam deli ya peki peşinden gidenler?
birilerinin okuması 15 yıl sürecek kitapları 3 ayda okumak olarak kabullenilecekse; yaptım ben bunu... yapan bir çok tanıdığım da var. eminim sizin de var.

günde ortalama 300 sayfa okumayı (aralıkla yaklaşık 4 saat) alışkanlık edinmiş insanların; bütün okudukları, otobüslerin üstünde ki yazılara veya yanındakinin gazetesine salça olmuş insanlarınkine olan oranıdır.

burada aşağılanan, yargılanan hiç kimse yoktur. bazı insanlar kitap vb. şeyler okumaz, dışarıda bir hayat olduğunu yaşayarak öğrenilmesi gerektiğini düşünür; bazıları da o yaşayanların yazdıklarını okuyup, beyinlerinde yaşarlar.

tercih meselesidir.
hızlı değil anasının nikahı hızı ile bile okunamayacak olan durum.
+ giriş gelişme sonuç, hımm.. bu kitabı da çözdüm allahın izniyle.

hızlı okuma tekniği ile okunmuş kitapla, sindirerek okunmuş bir kitap arasında dağlar kadar fark vardır. bu kadar kısa zamana bu denli kitap sığdırmak istiyorsa bir insan, geçmişi telafi etmek istiyordur sanırım. okumak için okur.
kallavi kaynaklara sahip bir dersin final sınavına hazırlanıyorsanız ve vizeniz boktansa yapabilme ihtimalinizin %100 arttığı eylemdir. *
meziyet değil salaklıktır.

hani 15 yılda okunması olağan miktarda ordan burdan toplama alakasız yazıları koy önüme, okuyayım 3 ayda herifle aynı etkiyi yaratır.

he gerçi görüntü için kitap okumak diye bir hadise vardı. düşünsene 300 kitap okudum diyebilmek ımmm kim sallar ne okuduğunu, babalar gibi etiketin var.
said nursi denen kişinin risalesinde, yaptığını iddia ettiği şey.

guinnese başvurmuş mu merak ettim.
bugün duyduğum * bir istatistiğe göre, türkiye'de 1 yılda her 1300 kişiden 1'i, 1 kitap okuyor. "1" yazıyla "bir", bildiğin düz "bir"...

varın siz düşünün gerisini...
güncel Önemli Başlıklar