bugün

siz nasıl hayvanlarsınız 251 insanın savunmasızca şehit düştüğü geceyi anarken bile saygı göstermek bir yana, senede bir akşam sadece 10 dakika çenelerini kapalı tutma nezaketinde bulunamıyor hayvan oğlu hayvanlar..
unutmuşum.. sela-ezan okununca köpekler havlar, bu böyledir.
aklı başında tiplerdir..
Müstehcen içerikli paylaşım yapan yazarları sonuna kadar destekleyip sözde özgürlüğü savunup saygı duyulması gerektiğini belirtirlerken,
10 dk okunan selanın uykularından uyandırmasına isyan ederler.
ülkenin sekülerlerine, kemalistlerine saygı göstermeyen bir hükümet tarafından okutulduğu için olabilir.
"Ey Allah'ın Resûlu, salat-u selam senin üzerine olsun!
Ey Allah'ın Habibi, salat-u selam senin üzerine olsun!
Ey Allah'ın Arşının Nuru, salat-u selam senin üzerine olsun!
Ey Allah'ın Mahlukatının Hayırlısı, salat-u selam senin üzerine olsun!
Ey Öncekilerin ve Sonrakilerin Efendisi, salat-u selam senin üzerine olsun!
Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah içindir!"

tamamen alakasiz bir metindir.
elin kafiri şu selaları neredeyse gözleri yaşlı dinler o gece yaşananları aklına getirir de. ama bu memleketin kafiriyle hiçbir yerin kafir yarışamaz bunlar çok farklı bir tür. nefret ediyorum sizin gibilerle aynı ülkede yaşamaktan siktirin gidin israil’e.
Saygıyı parsellemiştirler. istediklerine istedikleri kadar vermeyi âdet edinmişlerdir; saygıyı kendi zihin dünyalarına ait bir ışın kılıcı zannederler.
ulan olm birisi ölmediyse islam dininde sela okunmaz...islam dininin öngörmediği bi uygulamaya saygı falan da gösterilmez...

bastı mı kafan?...basmadıysa bi arkadaşını çağır biraz iteklesin- belki vurdurunca çalışır...

gece vakti haybeye sela okuncakmış bi de millet ona saygı gösterecekmiş...

haziktirin lan siz ordan....
Zorunda değil.
Herşeyi o kadar büyütüp gözümüze sokmaya çalışıyorsunuz ki, en sonunda "skerim" ile başlayan cümleler kurmaya başlayıp bu cümleleri eyleme dökmek zorunda kalıcaz.
Çanakkale'de kaç insan ölmüştü? Ne zaman sela okundu? 10 kasımlarda insanlar rahatsız oluyor siren sesinden diyen tipler, şimdi kalkmış beylik taslıyor.Düşmanın haddini bildiren Atatürk'e dualarında yer vermeyen diyanete neden tepki göstermez bu tipler?
Dini ne hale getirdiler görmek çok mu zor? Sizi ilahi adalete havale ediyorum.
Yakınlarınızdan birine zarar gelmediği için ve o gece herşeyi kenardan izleyip ellerinizi ovuşturduğunuz için böylesiniz. Sizin neyinize demokrasi..
Sabaha da ezanı var; oh olsun!
yüce atatürk'ün manevi hatırası huzurunda 1 dakika saygı duruşunda bulunamayanların sorguladığı tipler.

bilgi, onur, erdem, haysiyet ve doğruluktur saygı kazanan. en azından benim için.

bazı fotoğraflar gözümün önünden gitmediği için kızgınım. o fotoğrafların izahı yok.
anlamadığım tiplerdir. yahu, bak. tamam 15 temmuzun planlı bir darbe olduğunu düşünenler var. düşünmeyenler var.

ama ortada şehitler de var. ve ben bu konuda oldukça hassasım. canını ortaya koyan insanlara sinir olan rahatsız olan katıksız vatan hainidir.
Dini konulara saygı göstermeyen tip kalkıp da milletten saygı beklemesin.
Allah sela ve ezan seslerini dindirmesin , daha çok duyarsınız insallah. *
Terbiye’nin Bilgi ile elde edilemeyeceğini anlatmaya çalışmaktadırlar. Sağolsunlar.
Siyasi bir olayı yine dine yaftalıyorsunuz, sonra da saygı gösterin diyorsunuz, garip. Zaten saygı duymayan kim onu anlamadım, adam sohbet ediyor diye mi suçlu? Napacak onu anlamadım secde mi etsin okunurken?
alevi tiplerdir. bunlar ezandan da rahatsız olur.
çok iki yüzlüsünüz çok. hadi dedim çenemi tutayım ama yok. cemaati arkasına alıp ülkenin altına üstüne getiren de sizdiniz,efendimiz diye ayaklara kapanan da,karşısında el pençe divan duran da. hesaplar tutmayınca, gencecik erleri sokağa döküp onların üstüne bütün suçu yıkan da sizdiniz,insanları tamamen savunmasız tankların önüne çıkaran da. danışıklı dövüşün sonunda yine kahraman olan da sizdiniz. her allahın günü dağda,kırsalda yada kentte teröristle gözünü kırpmadan boğuşan ve şehit olan askerlere bir kere bu saygıyı bu hürmeti göstermediniz. keza çanakkale'de destan yazan ecdadınıza da. şimdi,bütün bu iki yüzlülüğün içinde her nasılsa kendini hep haklı çıkaran da sizlersiniz. insaf!
Selanın herhangi bir kutsallığı yoktur. Şart değildir.
Şehitlerin ruhuna okunacaksa gündüz vaktinin nesi var da gündüz okunmayıp gecenin bir körü okunuyor bu sela? O saatte uyuyan insanların hakkına giriyorlar farkında değiller.
Selaya saygım sonsuz. Yalniz gündüz o kadar yoruluyorum ki uyumuşum duymadım bile. O insanlar temiz niyetli , saf duygularla vatanları için kendilerini feda ettiler. Yalniz ufak tefek memurlar su bu içeri atlık bedel öderken bu siyasiler hepsimi masum. Yok hepsi masum , tertemiz diyorsanız ben birşey demiyorum.
Çanakkale zafer değil hezimettir, keşke Yunan galip gelseydi diyenlerin peşinden gidenler, kendi aralarındaki hesaplaşmayı destan gibi kutlayanlar saygı bekliyormuş. iki günlük askerleri ortadoğu piçleri katlederken sevinç naraları atanlar bizden saygı bekliyormuş, Ülkenin bütün değerlerine saygısızlık yapanlar, cumhuriyet rejimi düşmanları bizden saygı bekliyormuş. Kime, neye saygı duyacağımızı sizden öğrenecek değiliz, gidin ötede oynayın.
oysa baki kalan bu kubbede bir hoş sela imiş.
özellikle de 15 temmuz nedeniyle geç saatlerde okunan seladan bahsediliyor, aklınca dalgasını geçiyor, vay kefere vay.