bugün

yallah Yunanistan'a. Ota boka küfür etmeyi biliyorsunuz ama saladan rahatsız oluyorsunuz öyle mi?
sala değil propaganda diyeceksiniz. bunun adı propaganda çünkü ve rahatsız oluyorum tabi. ama bunun bir önemi yok çünkü güçsüzüm. o yüzden bu aslında suç. din faşizmine direnemedim çünkü. gücüm yetmedi.
Ben olmuyorumda korna çalanlarin amk.
ulan sağcı olmadiğim halde bugun sizden tiksindim serefsizler.

Milletin deger duygularıni aşağilayan zihniyetinizi sikeyim.
sesini sonuna kadar açmış bizim hoca hoparlörün. evde caminin yanında. sanki salondan okuyor amk ibnesi.
Sabah 5' te uyanıp işe gideceğim, cami iki bina ötede. Cam, kapı kapatmak nafile. Sanırsınki Çığırtkan hoca kapı eşiğinde. Gel de rahatsız olma.
Sala sevdiğim birşey ama arkasındaki fikirden rahatsız oluyorum.
Rahatsız eden sala degil okunan sala'nın neye hizmet ettiği.
oluyorum. yallah arabistana. mallık bedava sanırım.
Şovun bir parçası olmaktan utanıyorum resmen. 29 ekim 23 nisan bunların her birini tek tek kutlattırmayı yasakladı. Şimdi 15 temmuz destanı. Ne büyük bir destan sahi. Kurtuluş savaşına ne oldu orda dökülen kanlar. 15 temmuzdan çok daha sahici ve gerçek. Yemin ederim sıkıldım ya. Şu araba seslerinden de okunan şiirden ve seladan sıkıldım.
Bizim evin ses yalıtımı üst seviye olduğunda selâ olayını buradan öğrendim. Şimdi beyler , bayanlar ve diğerleri her ne kadar bana göre boşuna olsa da ölenler var anmak içün 4 kere okursun lekin sabaha kadar okumakta camiye yakın yerlerde yaşıyan ve ses yalımı kızlık zarı gibi olan binalarda oturan çalışan vatandaşları mağdur edebilir. Bu ayıptır. Ancak selâya saygısızlık etmekte ayıptır.
Ne diyordum ben ? Haa hatırladım. Bu ülkedeki her görüşten insan mal demiştim. Haklı mıyım? Valla daha haksız çıkmadım.
Dine bidat katılmasını mi söyleyelim siyasete meze edilmesini mi yoksa zaten kutuplaştırılmış toplumu iyice bileyleyip yabancı düşmanların ekmeğine yağ sürmeye gidebilecek sonuçlara doludizgin gidilmesini teşvik etmesini mi? Seçenek aslında daha da fazla olsa da muhatap yok zira bi-idrak insanlara bir şey anlatmanın yolu sevgiden geçmiyor.
Ben meselaa.

Hic bi esprisi yok cunku.

Batakligin icindeki toplumu yarim saat ezan okutarak cikaramazsiniz.

Camlari kapattim sinirlerim bozuldu.
ne kadar darbenin bir palavra olduğuna inansam da beni derinden etkiliyor. dinlet, yolla kandil'e, ortalığın am.na koyayım. o derece...
Din sizin oyuncağınız olmuş, rahatsız olmamanız doğal.
Evet ben.
sözlüğe giren ülkeyi böyle zanneder yemin ediyorum.
görsel
seladan değil de, siyasi amaçları için dini kullanan orospu çocuklarından rahatsız oluyorum.

alınan var mı?

ama alınmanız lazım işte. sıkıntı orada ar damarınız çatlamış.
Darbe girişimi veyahut kontrollü darbe girisimi düşencesinde olan iki farklı düşünceye sahip olunsa da bu teşebbüs sonucu insanımız şehit düşmüş veya Gazi kalmıştır bu hassasiyetle yaklaşırsak salalara daha doğru olacaktır.
sela degil mi o ya?

allahin kelamı iste oturun dinleyin. zarar gelmez.
Sen 8 seçimdir Ak partiye açık ara kayıp et, hem de darbeyle bir gece de tamamen hükümetten kurtulacakken bu iş salalarla, halkın sokaklara inmesiyle engellensin...

Bir chp li, hdp li ya da fetöcü bu gece okunan salaya nasıl tepki verir?
15 temmuz için ne düşünüyorsam sela için de aynısını düşünüyorum.
Camilere uzak yerlerdeki insanlar değildir. Örneğin bu bölgede hiç cami yok. Kilise de yok. Hatta bu bölgede ibadethane yok. En yakın cami, otobüs ile gidilecek mesafede.
Bazen siteye takılı hoparlörden ezan okunuyor bazen de okunmuyor.

Günde 5 vakit ezan duymuyoruz. 1-2, en çok 4 vakit duyuyoruz.

Örneğin bu akşam yatsı yoktu.

Sela da 1 kez okundu burada. Bir daha okunmadı.

Rahatsız olunacak bir durum yok kısaca.
yahu anlamadığım bişey var. darbe salalarla engellendi demiş biri. reis engelledi diye biliyorum ben.