bugün

içinde bulunduğumuz Türk toplumunun başı çektiğine inanıyorum.
evet maalesef gerçek bu!
bu sadece kitap okumak, roman okumak, gazete vs okumakla alakalı değil. bu okumuyor olmakla alakalı bir durum.
Okuyupta okuduklarını hayatını uygulayamayan toplumla eşdeğer niteliktedir.
hep okumaya vakti olmadığından yakınan toplumdur.
okuduğunu anlamayan bir toplumdan daha iyi olan toplumdur.
okumaya beyni yorulduğu için üşenen görselliğe ve duyuya dayalı ve beyni etkisiz hale getiren televizyonu tercih eden akılsız toplumdur.
güden değil, güdülen olacaktır.
yılda her iki kişiden sadece birinin bir kitap bitirdiği bir toplumdur.

japonya'da rakam kişi başına 16 kitap. evet.
eğitim sistemiyle de alakası vardır. 12 sene sadece oku ama düşünme ezberle yeter ya da sen fencisin tarih okumana gerek yok ne yapacaksın tarihini okuyup gibi politikalarla insanları üniversiteye hazırlamak çokta doğru değildir.
okuyan insanın ucube muamelesi görebileceği toplum.
yorum gucunden yoksun bireylerin yetistigi toplumdur.
Bu tarz toplum, içerisinde okuyarak izole olan ayrı bir güruhta bir başka gezegenden geliyormuş hissiyatı uyandırırlar.
ağzına eden partiye %50 ye yakın oy veren toplumdur.
okuyana da " kadınlara hoş gözükmek için kitap okuyor " yaftası yapıştıran toplumdur. tahammülsüzlüğü yüksektir.
kitap okumak direktmen sevilmez, kitap okumak sevilmez bişeyler okumak sevilir.. fakat eğitimle verilmemiş topluma bunlar, toplumun bir kısmı hep cahil kalmış...
Gerilemeye mahkumdur.
gücü elinde barındıramayacak olan toplumdur. unutmayalım ki güç bilgide yatar.
okumayı sevmeyen toplum, hayalsiz toplumdur.
kendini yaşadığın yere sığdırıp, orayı kendine fazla bile görürsün.
sonrası malumunuz.
şöyle örnek verebiliriz bakın günlük yaşamda reklamlarda faturalarda alış-verişlerde adamlar yazıyor ufacık ufacık bizde diyoruz ki bune amk sktir et bas imzayı al eşyayı sonra bir geliyor fatura kol gibi
olaylar gelişir ararsınız.
+ne yaptım diyorsun adamlara soruyorsun
-ıııııı şöyle bir maddemiz vardı
+ ne maddesi lan ben görmedim ki
- sözleşmenin şu maddesi
sözleşme mi vardı amk diyon içinden
+ben göremedim okurmusunuz acaba
- şu maddenin bu paragrafında sizi ters domaltıp düz oturtacağız siz bunları okumadığınız için biraz acıyabilir sakin olun.
güncel Önemli Başlıklar