1. 1.
    bir de hurafe inançlardan uzak durmak, bak o zaman zekan neler üretiyor akıl nasıl üstün geliyor nasıl çalışıyor beyin.

tadını almayan bilemez.
    2 -1 ... rootz
  2. 2.
    bu ülke insanı okumayı da yazmayı da ancak teorik olarak öğrenir ama asla pratikte ne olduğunu kavrayamaz.
    2 ... serdarsl06
  3. 3.
    Beğeni sayısının artınca beğensinler diye yazmaktan korktuğum,boşalma ve rahatlama aracı.
    1 ... naziko
  4. 4.
    Okumanın sabır ve bilinç getirdiği söylenir.

Yazmanın da tüm bunları toplayıp ifade ettiği.
    Yazabilmek herkese nasip olmuyor ama okumak sınırsız bir uzam.
    4 ... demir kelebekler
  5. 5.
    bence türkiye'nin de en büyük eksikliği. bak bunda ilerlesin yani herkes okuma ve yazma seferberliğine katılsın yerli ve milli gör o zaman türk'ün gücünü yüz elli yıl ileriye adım atıyor musun atmıyor musun.

ancak ne manidardır ki bunu söyleyen bir kamu bir kurum bir kuruluş göremez duyamazsınız. şu anda bu işle bizzat ilgili yüksek öğretim kurumu ve milli eğitim bakanlığı dahi siyasete alet olmuş amacından sapmıştır. üniversiteleri saymıyorum bile onlar çoktan siyasetin aracı oldular.

sebebi de çok açık. gizliden gizliden yeni bir siyasi tarih yazmak ancak şu an günümüz teknolojisinde bu kesinlikle mümkün değil.

hem bırak teknolojiyi adamlar akıl yürütmeyi beyin kullanmayı artık aştılar epifiz bezi diye birşeyin varlığından bahsediyorlar onu kullanmaya çalışıyorlar, adamlar hücreyi geni aştılar tanrı parçacığı'na ulaşmaya çalışıyorlar.

hala daha okumak yazmak türkiye'de tartışılıyor ise durum gerçekten vahim.
    1 ... rootz
  6. 6.
    değerli bir okuyucumuz da sağolsun bu konuda yukarıdaki yazdığıma yanıt olarak mesaj atmış ve diyor ki ne o öyle burjuvaziden çıkmış rönesans aydın ailesinin tek çocuğu gibi katolik kilisesinin gölgesinde bekar rahibelerden eğitim almış entelektüel yaklaşımla okuma ve yazmayı kutsallaştırıyorsun?

bu dünyada başka güzel şeyler de var kadın var seks var. aslında haklı ama eksik.

misal bak kitaplara neden seviliyor?

çünkü okuma ve yazma var.

bak bakalım televizyonlara neden sevilmiyor?

okuma var ama yazma kısmı eksik.

misal bu sözlük veya başka sözlükler neden seviliyor?

çünkü okuyabiliyor yazabiliyorsun. yazmadığın anda sevgin biter.

misal bilgisayar veya telefon neden kutsal?

çünkü yaptığı tek şey input ve output. okuyabiliyor yazabiliyorsun.

bak bakalım kaç şarkıda mektup neden irdelenmiş?

çünkü okumak ve yazmak üzerine.

gelelim kadınlara, ne düşünüyorum?

bir kadını kitap gibi okumasını bilen tarihi de yazar.
    ... rootz