Advertisement

 1. 1.
  doğru olan cümledir. her insan katılarak devam ettirmesi ve okuması gerekir. malum ki okumadan ilerlenmez ve öğrenilmez. öğrenmek için okunmalı ve araştırılmalıdır. başkasının elinde ki gazeteyi değil kendi elimeze gazete alıp okumalı ve bu en asil alışkanlığı yaymalıyız. tek çıkar yol budur.
  3 ... oytunkaran
 2. 2.
  Kesınlıkle katılınası bır cumledır. Her ne kadar bazı ınsanlar gereksız gorse de okumayan ınsan asla tam ınsan olamaz. Okumaktan kasıt sadece roman okumak degıldır. Okunan her sey ınsana yenı seyler katar bu yuzdendır kı ınsan kac yasına gelırse gelsın asla vazgecmemelıdır okumaktan.
  ... on the road
 3. 3.
  doğru bir önermedir, zira aşkın da, masumiyetin de, acının da... Aklınıza gelecek her türlü duygunun en özlü anlatımı, onları yazmaktır. Okumak, kitaplara dokunmaksa çok daha farklı bir duygu ve hazdır. O kitabın kokusunu içinize çekmek, satan kişiyle istemsizce muhabbet kurmak, sadece kitabı değil bazen bir insanı da okuyabilirsiniz mesela... Öylesine geniş ve büyük bir denizdir okumak. Bir kitabı okuyup sayfalarını göz yaşlarınızla ıslatmaktan daha asil tek bir şey olabilir: "aşk!" ama aşk bir alışkanlık değil, aşk hayattır...
  ... bureklamarasiiyioldu