1. 1.
    orta birde tebeşir kolu başkanı demeyim de tebeşir sorumlusu idim. anlayacağınız üzere kara tahta dönemi, babanın bile karne ile alındığı, tebeşirin dahi değerli olduğu zor yıllara denk geldi benim öğrencilik dönemim..

neyse, tebeşir sorumlusu olarak asli vazifem sınıfta daima kullanıma hazır tebeşir bulundurmaktı. bu nedenle sınıftan para toplamak gibi akçeli bir görevim de vardı..

ben de bu görevi laikiyle yerine getirdim...

şimdi bir itirafta bulunacağım sizlere. bir dönem boyunca topladığım tebeşir paralarının büyük bir kısmını sıra arkadaşım, kankam volkan ile yedim.

nasıl yediniz o kadar parayı dediğinizi duyar gibiyim. yedik işte. okulun karşısında bir pastanede yedik hem de.

kah salep yanında paskalya, kah ponçik üstü alman pastası..yedik. allah affetsin!

bu sebeple (bkz: okulun karşısındaki pastane)nin yeri ayrıdır ben de.
    8 -2 ... judas
  2. 2.
    Kesinlikle sınıfın tebeşir manager ı ben olsam zimmetimdeki parayı tırtıklayıp ürün almayacağım pastane.

Gider kendi harçlığım ile alırım.

(bkz: Yuh yuh yuh yuh soyanlara soyup kaçıp doyanlara)

(bkz: Yozlaşmak)

(bkz: Zimmete para geçirmek)
    4 -1 ... uzay muhtari
  3. 3.
    büyük olanlarının üst katında doğum günü düzenlenirdi. limonata içip kızları parmaklardık ihihi.
    4 ... ebu fesat
  4. 4.
    (bkz: hırsızlığını edebi şekilde itiraf etmek)
    4 ... cilveloy nanayda
  5. 5.
    okula telefon sokmanın yasak olduğu dönemde telefonunu güvenle bırakacağın yerdi. çekmecesi telefon doluydu.
    1 ... karam karamel
  6. 6.
    beğenmeye beğenmeye az mı poğaça aldık yedik o okul karşısında ki pastaneden. hey gidi günler...
    1 ... kendihalinde
  7. 7.
    Janti giyinip kızlarlan oraya giderdik.
    1 ... erecto hz
  8. 8.
    sonra siyasiler neden böyle deniyor.
    ... minmimeranim
  9. 9.
    Pastane yoktu, Recep bakkal vardı.para olunca salamlı ekmek, olmayınca peynir ekmek yerdik .
    ... alexdeberk