bugün

tüm öğretmenlerin "ahanda geldi geleecek" telaşıyla işe yarar öğretmenlermiş gibi görünme çabasına neden olur. bu arada öğrencilerin de düzgün giyinmesine özen gösterilir.
(bkz: hüseyin şevki topuz) *
okul tuvaletinin senede bir defa bal dök yala duruma gelmesine yol açan durumdur.
öğrenciyi ve öğretmeni kasan durum . bazen size sürekli hakaret eden müdürünüzün iltifatlarına da nail olabilirsiniz.
ilkokuldayken olurdu böyle denetlemeler ve o hoyrat kaba öğretmenlerin müfettişlerin yanındaki kibarlığı korkutucu olurdu.
neden haber verip geldiklerini hala anlayamadığım durumdur. teftiş dediğin habersiz olur. böylece herşey daha bi anlaşılır ve daha bi net olarak ortaya çıkar.
ansızın gelmeyi severler ki pür telaş vaziyette öğrenciler öğretmenler ne yapacağını şaşırır.

bir kısmı derslere hücum edip eline geçirdiği öğretmeni ve öğrenciyi harcamaya çalışır

m-planlar, zümreler, performans değerlendirme ölçekleri , ıvırlar , zıvırlar ..... nerde görebilir miyim hocam .
ö-buyrun ,buyrun , buyrun ,aaaaa bi dk ürün dosyalarının bilmem nesini yeni tamamlıyorum
(herşey tamam olmasına rağmen ufacık bir eksikliğe burun kıvrılır)
m- neyse bari öğrencilerin seviyelerine bir bakalım
(sınıftaki en saf bakan çocuk seçilir)
m-yavrum dilimizde sözcük vurgusunun son hece dışında bulunduğu durumlar nelerdir ? * *

müfettişlerin bir kısmı da idareyi teftiş eder.ki işin bu tarafına ben pek vakıf olamadım.
ayrıca okula gelen müfettişlere yemek yedirmek , türlü ikramlarda bulunmak adettendir.yerler , içerler , raporlarını hazırlayıp kaybolurlar ve hayat yine kendi döngüsünde devam eder.
okula müfettiş gelecek diye okulun tüm düzeni değişir. hocalar bari müfettişe rezil etmeyin beni diyerek bir sonra ki derse öğrencilerin ön çalışma yaparak gelmelerini ister. normal zamanlar da öğrenciyi hiç takmayan hocalar müfettişe iyi görünmek için öğrencilerden böyle isteklerde bulunabilirler.
öğrenciler için çok iyi bir fırsattır. bir sonraki derse çalışıpta giden kişi müfettişin sorduğu soruyu bilirse sözlü notu olarak kafadan bir 100 alabilir. *
öğretmenlerin hiç olmadıgı kadar iyi davranmasını saglayan olaydır.
aslında ortada her ne kadar ansızın gelme telaşı gibi gösterilsede önceden bilinen bir denetlemedir. müfettiş'te vaziyete hakim olduğundan olsa gerek gayet kasıla kasıla gelir masaya oturur etrafı şöyle bir bakınır sonra yer içer gider. artisliği ona kar kalır eziyetide çekene.
Fazla ciddiye alinmamasi gereken durumdur. birinin a dedigine oburu b der.
öğretmenlerin 180 derece döndüğü , yüzlerinden gülümsemenin eksik olmadığı ve herşey yolunda gidiyor mesajı verme çabaları kaçınılmazdır.
güncel Önemli Başlıklar