1. 1.
  okula gitmemek için yapılan eylemdir.hiçbir faydası yoktur dersek kısmen yalan olur.biraz temiz havanın kimseye zararı olmamaktadır.fakat okula gitmediğimiz zamanlarda bazen başımıza talihsiz durumlar gelebilir.mesela okula tam o gün babanız gelebilir.veya tam o gün dışarıda başınıza kötü bir iş gelip karakolda babanızla da karşılaşabilirsiniz.demek istediğim okulu kırmanın ufak riskleri vardır.ama sadece bu yönüyle zararlı değildir.okula her gün gitmek insanın sorumluluk duygusunu geliştirir ve derslerden geri kalmamasını sağlar.sırf zevk olsun diye okulu kıran çoğu öğrenci bütünleme sınavıyla karşı karşıya kalabilir.hatta sınıfta da kalabilir.bu nedenle okulu kırmaktansa tatil günlerini doya doya yaşamak sanırım hem daha mantıklı hem de daha güvenlidir.tabii güvenlik derken de hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur.
  2 ... hakande84
 2. 0.
  ilk zamanlarda insanın içinin heyecanla doldugu, bir yasagı delmenin, yasak elmayı yemenin heyecanını ve zevkini veren, daha sonralarda hiç bir ozelligi kalmayan, butun heyecanını, gizliligini yitiren eylem
  ... dopdop
 3. 1.
  "kaptan dün rüyamda seni gördüm, lisedeydik ve okulu kırmıştık, eğlendik mi diye sorma çünkü ne bok yiyeceğimize karar veremeden rüya bitti"

  geçenlerde en yakın arkadaşımdan böyle bir mesaj aldım. okulu kırmak bizim için oldukça sıradan bir davranış haline geldiği için okula gitme eylemine çok yabancı kalıyor, okula gidenlere "lan ders kaç dakika sürüyordu" falan diye soruyorduk. fakat okulu kırıp çok da eğlenmiyorduk ne yalan söyleyeyim. okulun kapısına kadar gelip "öff bugün de matematik var a.k." deyip o kapıdan o kadar yolu geri dönüyorduk. onun yerine ortak bir noktada buluş de mi?

  okulda karar verdik diyelim kaçacağımıza, o lise kıyafetiyle insan nereye gidebilir ki? aman allahım! lise eteği giyen birisi varsa yanınızda; "ana babaları da bunları okula gidiyor zannediyor cık cık cık" bakışlarına maruz kalıyordunuz. bunu da geçtik diyelim, ilk ders 8:00'de başlıyordu, o saatte okuldan kaçıp ne yapacaksın ki? sinemanın ilk seansı zaten 11:00'de, bi cafeye gitsen iki çay içip kalkmak zorundasın, dedim ya lise kıyafeti kötü bir şey diye.

  iki kare kök alma işleminden kaçacağız diye ne eziyetlere katlanıyormuşuz yahu
  3 -1 ... kaptan arka kapi
 4. 2.
  amaçlı amaçsız yapılan öğrenci eylemidir. çoğu zarar azı karar dır.
  2 ... brewed and bottled
 5. 3.
  o sabah serinliğinde ve güneşinde sırtınızda çantanızla, okulunuzun başladığı sırada siz arkadaşlarınızdan, hatta okulunuzdan ters istikamette ilerlerken ciğerlere çekilen taptaze oksijenin tadı bir başkadır. önünüzde size aylak aylak geçirmek için kocaman gibi görünen ama hemen biticek bir gün vardır.
  ... ozix
 6. 4.
  okulla ilgili heyecan veren tek şey.
  bu eylemi ayda 2 3 kez gerçekleştirmek insana pozitiflik, huzur, dinçlik verecektir.
  ... ziba dudu
 7. 5.
  insana cezaevinden kaçmışcasına mutluluk yaşatan duygu.
  1 ... catastropher
 8. 6.
  son 1 ders kal bile kaçan tiplerde vardır.bu şaşılası durum karşısında diğer öğrenci arkadaşların tepkisi aynen şöyledir:
  -hadi allaha emanet ol kardeşim...
  -eyw biladerim sende...
  ... sivrikalem
 9. 7.
  okul kapısındaki güvenlikle bin bir çeşit muhabbet kurulur sırf dışarı çıkabilmek için.
  kaçaklar
  -Mehmet abi eve gidiyoruzz gelmiyecez bir daha.
  Güvenlik
  -Hadi oğlum basın gidin yine geldiniz medine dilencileri gibi.
  (bizzat yaşanmıştır)
  ... renklikalem
 10. 8.
  dünyanın en güzel şeyidir.
  ... parola