bugün

örgün eğitim kadar bağlayıcı ve kastırıcı değildir zannımca tabi bölümden bölüme farklılık arz edebilir.
(bkz: açıköğretim)
aynı zamanda para kazanabilmek, ailenin vereceği okul harçlığına muhtaç olmamaktır.
(bkz: dışarıdan)
içerden okuma eyleminin tersine denir.
okulun baskıcı etkisinden ve disiplin edici kurallarından sıkılan. hem özgür yaşarım hem kariyer yaparım demektir.
okulun baskıcı etkisinden ve disiplin edici kurallarından sıkılan. hem özgür yaşarım hem kariyer yaparım demektir.
DEVAMsızlık hakkını sonuna kadar kullandıktan sonra yasal okula gelmeme hakkını raporla tamamlayan ve neticede şök ile geçen öğrencinin kısmen başardığı durumdur.
şu an yapmaya çalıştığım şey. 3. sınıfa gelmeme rağmen hala derse gitmek işkence gibi geliyo. allah hocalardan razı olsun imza olayını çok takmıyolar.
bir okulu, okula uğramadan nihayete erdirmek tanımımızdır.

devlet okullarını dışardan bitirmek, çok fazla haber niteliği taşımasada içindeki komedi unsurları bakımından ufuk üniversitesinin boyacılarını örnek gösterebiliriz. adamlar iki sene iskele üzerinden boya yaptılar. o kadar zamana nerden baksan 45 kredilik falan ders verirdi insan. adamlar bir fiil camın önünde, artık boya bitimine doğru herifler dış ticaret falan birşeyler konuşuyordu ben anlamadım * boya bitimine doğru kpss kayıt formu vardı ellerinde. artık ne yaptılar bilmiyorum, ben iki sene kalınca üst üste atıldım.
göründüğünden daha zor olan okul bitirme yöntemidir.
açıköğretim okumakla mümkün olandır.
okul fobisi olan bireylerin evlere servis eğitim sistemiyle mezun olması durumu.
ilköğretim ve lise eğitimini dışarıdan almak, normal eğitim düzenindeki gibi derslere devam etmemek, özel bir sistemle dersleri dışarıdan almak, hızlandırılmış eğitim uygulamasına katılmak ve diploma almak.