bugün

15000tl olarak bakmayalım mevzuya.
Yurtdışında muadillerinin kazandığı parayı kazanmak istiyor aslında, onlarla aynı yaşam standartlarına sahip olmayı bekliyor yani.
Aynı birimi kazansa da tlnin kaybettiği değerden ve vergilerden dolayı degil 15, 20 kazansa bile bu genç zor yaa.
Belki bi sıfır bi araba alıp ölene kadar öder işte
Muadilleri 1 yılda aynı araca sahip olabilirken.
beklenti meselesi. çocuğa anası babası dünyanın masrafını ediyor, özel okullarda, dershanelerde kurslarda büyüyor. adeta bir fanusun içinde yaşıyor. sonra gerçek dünyaya çıkınca sudan çıkmış balık gibi oluyorlar. para kolay kazanılmıyor, ben de kazanamıyorum ama kazanacak olursam da beklentilerim orantılı.
şu an depoda arkadaşlar ilgileniyor kendisiyle ...swh.
Hayal aleminde yaşayan bir gençtir.
türkiye gibi devlet kapitalizminin olduğu ve meritokrasinin hiçe sayıldığı bir ülkede büyük hayal kırıklıkları yaşayacak gençtir. şirketokrasinin olduğu bir ülkede kimse emeğinin karşılığını falan bekleyip boş hayallere dalmasın. nokta.
Sen şirkete trilyon kazandıracak projede önderlik edecek çapta bilgiler edinirsen 30 da verir. Ama okuldaki derslerden edindiğin bilgiyle kalakalırsan 3k bile vermezler.
Oy benim minnoşum, oy benim canım diye başını okşamak istediğim genç. Zira çok büyük hayal kırıklığı yaşacayaktır. Dolayısıyla ilgiye ve şefkate ihtiyaç duyacaktır. Günün sonunda "sigortam tam yatsın da gerisi önemli değil" diyecek olan yurdumun bahtsız ve hayalperest gencidir.
Hayal aleminde yaşıyordur.
Patron çocuğu olabilir.
Bi tane halterci var ismi lazım değil, onun bir bankanın yönetim kurulundan 10k üzerinde maaş alabildiği bi ülkede, universite mezunu sıradan çinko bir gencin bu parayi beklemesine hak veriyorum cidden.
Ah güzel çocuğum asgari olursa öp başına koy. Zira bana asgari ücret 1800 TL iken 800 TL teklif edildi. Adam birde demez mi bu senin temel ihtiyaçların için. Yaradan temel ihtiyaç var etmese onu da vermeyecek g.t veren yavşak. Teşekkür edip çıktım. O kadar da değil. Asgari altı teklif edilirse üç kere düşünün...