bugün

Bende öyle hiç istemiyorum. iyicene bağım koptu. Allahtan son yılım benim de.
orta lise ve uniler acilsin.

ilkokul ogretmenleri tek tek eve gitsin cocuklara evde egitim versin.
isleri bitince okula gidip siniflari temizlesinler.okulun hijyeniyle ilgilensinler.
maaslari yariya insin.
herkes fıldır fıldır dışarıda dolaşıyorken çocukların okula gitmesi mi problem yaratıyor.
hayır herkes karantina halinde olsa bir şey demeyeceğim ama maskesiz dolaşanlar, tatilde kıç kıça eğlenenler, sabah toplu taşımaların halini görüyoruz. o çocukların evlerine her gün bir sürü virüs taşınıyor zaten bu şekilde.
boş yere duyar kasmak oluyor bu biraz kusura bakmayın.
''bolivya devlet radyosu'' kardeşim sen nasıl bir salaksın ya. bu nasıl bir genelleme ulan tatile giden vs. kaç tane kişi yarısı kadar da gitmeyen vardır? sokağa çıkmayan vardır bunları düşünmek zor tabi en kolayı genelleme yapmak! tatil yapmaya geline korona olmuyormuş *avşağa bak! okula giden bütün öğrencileri tatilde görmüş sanki. genelleme yapmayın kardeşim genelleme yaparak tatile gitmeyenlerin vs. ve hala önlemini alanları da onların yanına çekmeye çalışıyorsunuz. anladın mı? tatilinden eğlencesinden geri kalmayanlarmış benim kardeşim de okula gidiyor ne tatile gittik nede başka bir şeye hiç dışarı çıkmıyor çocuk. sokağa vs. bunları düşünmek zor tabi. tatile gidenleri gör 2-3 tane foto ile sonra hepsinin çocuğu varmış da okula gidiyormuş gibi genelle.
hemen ''ama kafelere'' tatile gidiyor falan diyenler gelmeden.
arkadaşlar siz salak mısınız? okullar açılırsa tatillere ve kafelere gitmeyen ailelerin çocukları da okula gitmek zorunda kalacak. bir de tatil, kafe falan gidip gitmemek tercih ama okul gelince yoklamada olursa zorunlu olacak.
insanlar artık kafasında bitirdiler bu işi, polisler dahi artık takmıyor maske. En azından benim bulunduğum şehirde polisler takmıyorlar. Bakkalda da takmayanla karşılaştım, bakkal sahibinde de yoktu, sohbet ediyorlardı. Ben de çıkardım, maskesiz 1 sivil, 1 esnaf, 1 polis, şeytan üçgeni. Kimse umursamıyor zaten, açsınlar okulları, beklemedikleri berbat bir tabloyla karşılarşırlarsa zaten tekrar kapatırlar. Her sene sınav değiştirip, oyuncak gibi konu kaldırıp eklemek kadar zor olmasa gerek.
Umarım açılır ,ama tüm tedbirler alınmalı .
Plajların, avmlerin, çarşının, pazarın, kafelerin covid 19 ile salsa yapan bir dolu insanla dolup taşması söz konusuyken, tedbirden filan sözetmek gülünçtür.
Üstelik çocuk çombalak geziyor bu tayfa... Üstüste güneşleniyorlar nerdeyse, kasa kuyruklarında dirsek teması görüntüler, maskelerini çenelerinde, kollarında aksesuar gibi taşıyan zırtapozlar...
Ve daha neler neler...
Bu konu bitmez arkadaşlar, yazmaya kalksak burdan çin' e yol olur.

Uzmanlar da, tıp insanları da, bilim insanları da, yöneticiler de, herkes yılmış durumda...
Önerilerini ipleyen yok afedersin.
Bangladeş olduk çıktık iyi mi?!

Durum hal böyle iken, tüm avrupa' da devam eden eğitim gibi, bizde de eğitim devam etmelidir.
Sıkı kurallar ve yaptırımlarla...
Uzaktan eğitim filan hikaye, çocukların umuru bile değil.
Aşının bulunması, yaygınlaşması yaklaşık iki seneyi bulacak ise, eğitimsizlikten kıvrım kıvrım kıvranan bu ülkenin geleceğini düşünmek bile istemiyorum.

Herkes bu virüsle yaşamayı öğrenecek, genci de, yaşlısı da, çocuğu da... Başka yolu yok.
Acı ama gerçek, akıllı ve güçlü olan hayatta kalacak.
peki bu talebinizi hemen milli eğitime iletiyorum.
karşıymış beyefendi. kesin dikkate alırlar önerinizi efendim.

öğrencilik kazanılmış bir haktır, elimizden almayın. okulları birlikte açacağız.
Abi ne okulundan bahsediyorsunuz kucuk cocuklar korona falan olmuyor zaten. Universitelerde de gerekli tedbirler alinirsa atiyorum haftalik ders carpi iki seklinde olacak sınıfın once bir yarisi gelecek sonra diger yarisi vs bu sekilde bir sorun olmaz. Adamlar gununu gun ediyor orda burda is egitime gelince yok tehlikeli uzaktan egitim devam etsin vs. Ulan herkes sizin gibi tarih falan mi okuyor da uzaktan olsun hem 20 sene daha asi bulunmazsa 20 sene sonra mi okula gidicez? Acin abi okullari gelen gelsin gelmeyen evinde otursun hos evinde durmuyorlar ya gezmekten.