1. .
  okullardaki türkçe dersinin kalitesi 5 lik sistemde 0, 100 lük sistemde ise gene 0 dır.
  kendinin eğitimci olarak nitelendiren ama aslında sadece öğretimci olan öğretmen tayfası servet-i fünunu , beş hececileri öğrenen herkesin türkçe dilini sular seller gibi konusabılecegını sanmaktadır ama nafiledir.
  dilbilgisini diğil de konuşma pratiğinden bişeyler asılamak sarttır.
  gayet acıktırki bahsettiğim şey şive ya da aksan diğil, dilini azami olculerde kullanabılmektir.Allah vatanıuma milletime idealist öğretmenler nasip eylesin inşallah..

  ek 1: memleketimizdeki idealist ogretmenler yeteri kadar fazladır belki ama, ya baa denk gelmemiştir ya da yeterince idalist diğillerdir.
  ayrıca birbirimizi kandırmaya gerek yoktur, madem her ogrenciye soz verılıyor madem okudugunu anlamaya yonelık ve ifade etmeye yonelık bişeyler verılıyor neden iki cumleyı bır araya getıremıyor kımse..
  elındekini yeterli gormek en buyuk vizyonsuzluklardan biridir sayın hocam..
  boyle dusunmek idealizm ile tezat olusturmaktadır.
  Allah vatanıma milletime elindekiyle yetınmeyen, her zaman daha iyisini basarabılecegını dusunen idealist gıtımcıler nasip eylesin.
  -1 ... alayinaisyan
 2. .
  Türkiye'de yürürlükte olan eğitim sisteminin baştan aşağı yanlış olduğunu düşündüğümüz zaman diğer derslerin kalitesizliğinden herhangi bir farkı olmayan kalite şeklidir.
  1 -1 ... i belong to che
 3. .
  yeni müfredatta zaten dilbilgisi ağırlıklı bir eğitim söz konusu değildir.anlam bilgisi konuları ağırlıklı olarak işlenmektedir. daha çok öğrencilerin düşüncelerine,yorum gücüne yer verilmektedir. hemen her öğrenciye söz hakkı verilerek konuşmaları , düşüncelerini aktarmları sağlanmaktadır. ülkemizde görevini yerine getiren ,aldığı maaşın hakkını sonuna kadar veren , idealist öğretmenler yeterince vardır. sorun bunların kıymetini bilmeyen ,her şeyi eleştiren halkımızdadır.
  1 ... sevdalinka
 4. .
  ilkokul öğrencilerinin gördüğü türkçe dersi mi yoksa okuma dersi mi? dilbilgisi adına bir bilginin olmadığı meb kitapları anca yatmadan önce okuma kitabı olarak çocuğun eline tutuşturulabilir.
  1 ... pnar