1. 1.
  Çocukların düşüncesini hiçe sayarak onlara zorla öğretilen din eğitiminden nasıl bir hayır gelir ? Öğrencilerin çoğu zorla Arapça öğrenmek zorunda kalıyorlar ve zorunlu din dersi adı altında anlamını dahi bilmediği Arapça kelimeler ezberliyor. Çocukları dinden bu şekilde soğutmuyor muyuz ?
  8 -3 ... steving zweig
 2. 2.
  ben okuduğumda arapça dersi falan yoktu ama din hocası dua ezberletiyordu. dersten geçebilmek için mecbur kılınıyordu. çok yanlış. dinde zorlama yoktur diye söylenen kitaptaki duaların zorla ezberletilmesi büyük çelişki. normalde psikolojik olarak zorla dayatılan hiç bir şeyi yapası gelmez insanın en azından inanarak ya da tüm benliğinle adapte olamaz. ancak isteyerek ve inanarak yapılan her şey daha bağlılıkla gerçekleşir. ve tekrarlıyorum ki; dinde zorlama olmamalıdır, yoktur.
  5 ... cubukcuuu
 3. 3.
  Yanlis tanim.... Okullarda cocuklara din zorla dayatilmiyor.... Okullarda islam cocuklara zorla dayatiliyor...
  4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  Din diye Sünni inanç dayatılıyor.
  1 ... izmir ne taraf
 5. 5.
  dinini hakkıyla bilen kişi namuslu, dürüst, tevazu sahibi olur. bunun eğitimi ise küçüklükten verilmelidir. zira ekilen bir tohum başıboş bırakılamaz, din de insanların dünya ve ahiret mutluluğu için gereklidir. ama işi ehline teslim edilmelidir yoksa bu vebal altından kimse kalkamaz.
  1 -1 ... lider teskilat doktrin