bugün

Lise için ilk gün 33 le başladım, 20, 29 ve 30 diye gitti.
görsel
En arka cam kenarı hiç sekmedi.
Matematik derslerinde en önde fakir bir oğlanla, diğer derslerde arkada. Yanımda da sevdiğim, kız olan bir arkadaşım otururdu.
18 sıra koymuş bir de ikiye bölmüş . lisede 70 kişi ile derse girmişliğimiz vardı be * ayrıca sabit bir yerimiz yoktu pek. kredili sistem kafana göre takıl hesabı . tabii bu durumda bizim hayta grup arka sıradakiler oluyordu haliyle *
Eğitim hayatım boyunca genellikle 11. Sırada oturdum. Sürekli dışarıyı seyrederdim.
Hemen her numaranın dadına baktım. En güzeli 1, 2 ve ondan da güzeli 11,12 dir kanımca.
Lisenin ilk yılları 24 25 26. Sıraları birleştirip 3 lü otururduk lise sonda hocalar bulaşmasın diye 16da otururdum hey gidi günlerr.
sevdiğim 1'de, ben 4'teydim.

evet bunu öğrendiniz de ne oldu aq?
16 da idim
Arka dörtlü fenaydı evet. Ben kalemle darbuka çalardım 13 numara söylerdi. 30 da ise hoşlandığım kız otururdu.
34, hiç şaşmadı ne izmir de ne bandırma da
Göz bozuk olunca önlerde oturduk.
boyumun uzun olmasından ötürü hep arkada oturdum. ama tahtaya her geçen gün daha da uzaklaşıyordum çünkü gün geçtikçe daha bi miyop oluyordum. tşk öğretmenlerim.
orta sıra, arkadan 2. sıra, sol taraf. yıllar boyunca hep aynı yerde. her zaman.
ineklerin oturduğu sıralarda. yaşım küçük olduğundan hep oralarda oturdum öğretmen emri ile.
Kalorifer kenarı en arkanın bir önü. Tam önümde kolon vardı. Full arazi. Hocaların çoğu görünce "sen kimsin amk" derdi.
uzun boyluların kaderi hep arka sıradır.
zeki bir öğrenci olarak ortalarda, hatta arkalarda da oturduğum oldu öğretmenlerim kızardı öne geldiye ne işin var diye. gözüm bozulunca mecburen önden 3. sırayı tercih ettim. , tercihen cam kenarı seçerdim ve dışarıyı seyrederdim dersler ilgimi çekmezdi, sıkıcı gelirdi.
En baştaki sıra en sol.
Lisede en önde oturdum dört sene boyunca, ünide arkalara kaydık.
her sırada, her tipten insanla oturmuşluğum var.
en arka.
Boya göre, her sene değişiklik gösterdi.