bugün

mağdur nesil falan değildirler.

ufacıkken en azından hayatın acımızsızlıklarıyla karşılaşmak zorunda kalmamış, statü farkını en derinden hissetmemiş,
daha beslenme çantalarını insana yakışır şekilde dolduramayan miniklerin birde markalı ayakkabılar tarafından ezilmesine şahit olmayan şanslı nesildir.

hiç kimsede "ama gelişmiş ülkelerin hepsinde bu böyle" lakırdısını anlatmasın bana. adı üzerinde ülke gelişmiş lan! senin benim aramdaki statü farkı çığ gibi. onların en kötüsünün alım gücü bile her ay bir nike alabilecek seviyede.
kimsenini farklı olmadığı eşit olduğu nesildir. şimdi kimin parası var kimin yok anlat anlatabilirsen. üniformaya para bulamayan baba ne yapsın şimdi? neleri serbest etceklerde bunu çıkardılar görücez.
olmayan nesildir. okul zamanları hatırlanırken gözde canlanan havayı yaratan o üniformadır. altına giyilen spor ayakkabı, pantolondan çıkmış gömlekler, kızların hangi okuldan olduğunu eteklerinden anlamak falan... güzel anılar.
o değil de sakal hala yasak.. millet sakalı sevmiyor, akp de milletten çekiniyor.. elbet millet te taliban gibi mi oluruz korkusu var, haklılarda bazı tarikatlara bakınca.. hayırlıs olur dilerim..

eskiden yasaktı çünkü giyim pahalı idi ve çeşit çeşit markalı giysilerle gelen öğrenciler diğerlerini ezecekti yani eskiden üniforma doğru bir karar. aslında üniformanın inönü zamanından beri ataya saygı diye hala siyah olması, öğrenciler açısından iyi değildi, allah tan yaka ve düğmeler beyazdı bari.. çocuğun yası mı olur yahu aslında..

ismet inönü nün yaptığı şekilcilik çünkü sen atatürk ün ölümünden önce, kuran ı ve hadis i uygulayın sözünü yapma, böyle şirin görünmeye çalış..

şimdi çakma markalar çok, pek ezilmeyecek öğrenciler ama genede alamayan öğrenci velisi olur mu diye de düşünmeden edemiyorum..
güncel Önemli Başlıklar