bugün

özellikle kış aylarında sabaha kadar osurarak ısıtılmış o sımsıcak yataktan kalkmak işkencedir akabinde annenin çığlığı yankılanır evde. sike sike gidilir okula vesselam. * *
kısa last survivor okul tarihi. ben bunu demekten bıkmıştım, annem endişelenip uyuyamamaktan bıkmamıştı.
sonucunda okula gidilmez ve hemen arkadaşa mesaj çekilir:
-ben bugün okula gelmiyorum servis kornaya basıp tüm mahalleyi uyandırmasın.
+niye hasta mısın?
-hayır.
+bir şey mi oldu?
-sadece okula gelmiyorum. kendime tatil ilan ettim.
+ohh ohh. iyi valla. biz sabah sabah fizik/ matematik işleyelim.
-... (bkz: ya neyse ben bi şey demiyorum)
her öğrencinin sabahları içinde bulunduğu ikilemdir. genelde uyku tercih edilir.
dendiği an okulun siktir edildiği tümcedir.
maalesef bazen "hayir" denilemeyen soru. beynini kemirir insanin okul vaktine kadar.
hayattaki ikilemlerin en büyüğüdür. o saatte hazır uyanmışken gitmek istersiniz lakin bir yanınızda sittir nasılsa yerine imza atcaklar oğlum yat uyu der. eğer bu ikilemi yenip okula giderseniz herşey daha çekilmez hale gelir, her olumsuz olayda (otobüste ayakta kalmak, hocanın geç kalması) ulan keşke uykuma devam etseydim diye hayıflanırsınız.
mezun olduktan sonra hiçbirşeyin o kadar özlenemeyeceği cümle bütünü.
cevabı "evet" olmasına rağmen tam tersi uygulanan sorudur.

(okula gitmeyip uyuyan öğrenci için de bir alkış istiyoruz lütfen)
(bkz: işe gitmesem de uyusam mı)*
mesafe bir saati geçiyorsa her gün aklınıza gelen düşüncedir.*
sabaha kadar içip, abuk bir yerde sızmış bir üniversite öğrencisinin, ayıldığında dudaklarından dökülen sözcük kümülasyonu. *
ikinci öğretim öğrencilerinin asla düşmediği ikilem.*
(bkz: şeytan dürtmesi)
okula gitmeyip de uyuma kararı verilince de bir türlü uyunmaz yarım saat sonra ilk dersi kaçırmış olarak okula gidilir
işe gidenlerin özlemiş oldukları cümle.ne yazık ki bunu bir daha soyleyemeyecekler.onun için diyorum ki siz öğrenciler * öğrenciliğinizin kıymetini bilin
okula gidilir saat 12 ye doğru anca uyku açılır. gidilir kahvaltı yapılır. sonra uyumaya devam edilir.